Jubileusz Par Małżeńskich 2023!
„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”
- Konstanty Ildefons Gałczyński
Rychtal, 27 września 2023 rok
Każda rocznica ślubu, to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica 50., 55., 60., bądź 65., to nabiera ona szczególnego znaczenia, nie tylko dla samych par małżeńskich, ale dla całego społeczeństwa. Z tej okazji dnia 27. września 2023 roku świętowaliśmy Jubileusz Par Małżeńskich zamieszkujących na terenie gminy Rychtal.
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. odprawioną w intencji wszystkich tegorocznych Jubilatów z naszej gminy przez ks. dziekana Mariusza Białobłockiego – proboszcza parafii Rychtal i ks. Jakuba Grzybowskiego - proboszcza parafii Wielki Buczek.
Po mszy św. rozpoczęła się druga część uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury w Rychtalu, którą poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Sobczyk. Pary Małżeńskie obchodzące Złote Gody, czyli 50. rocznicę ślubu zostały odznaczone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a uroczystego aktu dekoracji w jego imieniu, dokonał Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk.
Wszyscy Jubilaci otrzymali również z rąk Wójta i Kierownika USC okolicznościowe upominki, życzenia oraz kwiaty.
Jubileusz uświetnił piękny koncert Cecylii Szymali i Patryka Dybki, dzięki któremu Jubilaci mogli przenieść się do swojej młodości i powspominać piękne chwile. Po części oficjalnej wszyscy Jubilaci i goście zostali zaproszeni do stołu, gdzie nie zabrakło jubileuszowego toastu i tortu.
W 2023 roku Złote Gody, czyli 50. rocznicę ślubu obchodzili Państwo:
1. Kazimiera i Józef Kokotowie
2. Teresa i Mieczysław Kowalscy
3. Teresa i Jerzy Psykowie
4. Maria i Henryk Sobczykowie
5. Irena i Henryk Walkowiczowie
6. Zofia i Kazimierz Żurawkowie
55. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, czyli Szmaragdowe Gody obchodzili Państwo:
1. Maria i Jerzy Kindlerowie
2. Henryka i Zygfryd Kupczakowie
3. Maria i Stanisław Kuźnikowie
4. Krystyna i Kazimierz Patkowscy
5. Stefania i Zdzisław Sobczykowie
6. Helena i Władysław Tadeuszakowie
60. rocznicę ślubu, czyli Diamentowe Gody w tym roku przeżywali Państwo:
1. Gertruda i Wilhelm Kusińscy
65. rocznicę ślubu, czyli Żelazne Gody obchodzili Państwo:
1. Anna i Jan Walczakowie