Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Jubileusz Par Małżeńskich

 „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość 

w ręce i przenieść ją przez całe życie”

K. I. Gałczyński

 

       Dnia 26. października 2016 roku obchodziliśmy jubileusz par małżeńskich zamieszkujących na terenie gminy Rychtal. Złote Gody, czyli 50-tą rocznicę ślubu obchodziły następujące pary:

1. Halina i Erwin Gotszlingowie

2. Natalia i Adolf Góreccy

3. Urszula i Hubert Hojeńscy

4. Janina i Mieczysław Kaliniakowie

5. Daniela i Antoni Keczmerscy

6. Kazimiera i Józef Nowakowie

Natomiast Diamentowe Gody, czyli 60-tą rocznicę małżeństwa obchodzili Państwo:

1. Zofia i Tadeusz Skupień

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Rychtalu o godz. 10:00, którą w intencji Jubilatów odprawili ksiądz proboszcz z parafii  Rychtal Mariusz Białobłocki oraz proboszcz parafii Krzyżowniki - ksiądz kanonik Andrzej Milian.

Po mszy świętej Jubilaci i zaproszeni goście przeszli do świetlicy środowiskowej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. 

Uroczystość otwarła Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Rychtalu Agnieszka Sobczyk, która przywitała wszystkich Jubilatów, księży pracujących na terenie gminy Rychtal, Wójta Gminy Rychtal Czesława Balcerzaka, Przewodniczącego Rady Gminy Adama Bakalarza, Sekretarza Gminy Elżbietę Łubieńską-Kopeć oraz Skarbnika Gminy Krystynę Skibę-Liebner. 

Pani Agnieszka Sobczyk złożyła Jubilatom życzenia, a następnie odbył się wspaniały występ dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rychtalu, przygotowany pod kierunkiem Pani Danuty Mikołajczyk.

Po występach przedszkolaków Wójt Gminy Rychtal w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Jubilatom obchodzącym 50-tą rocznicę ślubu medale za długoletnie pożycie małżeńskie, a każda z par otrzymała okolicznościowy upominek, kwiaty i dyplom z gratulacjami i życzeniami wszelkiej pomyślności i szczęścia na wspólnej drodze do następnych jubileuszy.

Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do stołu na wspólny poczęstunek.