Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 12.10.15 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

TURNIEJ SIATKARSKI POD PATRONATEM SENATOR RP ANDŻELIKI MOŻDŻANOWSKIEJ, W HALI SPORTOWEJ W RYCHTALU

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 12.10.15 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

     Niedzielne popołudnie, 11 października 2015 r., skupiło tym razem w hali sportowej w Rychtalu, sympatyków i zawodników piłki siatkowej. Wszystko za sprawą grupy inicjatywnej, którą tworzyli nauczyciele wychowania fizycznego z rychtalskich placówek oświatowych. Cel główny, jaki sobie postawili, Mirosław Szydlik, Wiesława Zimoch-Stępień, Dominik Makowski i Piotr Nasiadek, to kształtowanie nawyków prozdrowotnych oraz propagowanie czynnego wypoczynku, poprzez popularyzację dyscypliny sportowej, jaką jest siatkówka. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że do organizacji imprezy rekreacyjno-sportowej włączyła się senator RP Andżelika Możdżanowska. Będąc osobiście na turnieju senator podkreśliła, że ogólnorozwojowe walory ćwiczeń ruchowych niewątpliwie wpływają korzystnie na zdrowie społeczeństwa oraz wskazała znaczącą rolę swoich działań parlamentarnych w ustawicznej edukacji, w zakresie szeroko rozumianej kultury fizycznej.

Nie można także pominąć wsparcia finansowego pani senator dla realizowanego przedsięwzięcia. Turniej siatkarski, w którym rywalizowały czołowe zespoły z regionu, spełnił oczekiwania organizatorów. Przybyli kibice mogli być świadkami dobrego widowiska siatkarskiego, opartego na ciekawych rozwiązaniach techniczno-taktycznych i zaciętej grze przybyłych zawodników. 

Ostatecznie w skład grupy medalowej weszły trzy zespoły, które zajęły kolejno miejsca:

1 miejsce i złote medale – Namysłów Team /Łukasz Klepacki, Łastowski Krzysztof, Brus Kacper, Krawczyk Przemysław, Nowicki Maciej, Biniawski Bartosz/,

2 miejsce i srebrne medale – Ukraina-Kępno /Agnieszka Tyc, Natalia Garsztkowiak, Paweł Rogowski, Daria Tyc, Taras Savkiv, Oleg Lisovol/,

3 miejsce i brązowe medale – Team Kuźnica Trzcińska /Dawid Wawrzynek, Maciej Piędzioch, Kacper Pawlik, Łukasz Fuchs, Tomasz Jarczak, Sławomir Ogórek, Łukasz Bartkowiak oraz maskotki drużyny: Ania i Agatka/.

Turniej siatkarski był jednym z wielu alternatywnych sposobów spędzenia czasu wolnego na rychtalskich obiektach sportowych, wskazują animatorzy. Turniej ten i towarzyszące mu ligowe rozgrywki piłkarskie pokazały, że boisko wielofunkcyjne oraz hala sportowa w Rychtalu /a w niej stale ćwicząca na siłowni młodzież/, mogą być miejscami, gdzie kształtowane są trendy prozdrowotne, oparte na systematycznych ćwiczeniach cielesnych i szeroko rozumianej kulturze fizycznej.

{gallery}12.10.15{/gallery}