Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 29.07.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

PIERWSZY TYDZIEŃ III WAKACYJNEGO WIELOBOJU SPRAWNOŚCIOWEGO NA RYCHTALSKIM ORLIKU, ZA NAMI

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 29.07.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

    Przez siedem minionych dni, od 20 do 26 lipca 2015 r.,  na rychtalskim orliku, dzieci od lat 7, młodzież i dorośli podejmowali próby wykonania określonych zadań, w ramach wieloboju sprawnościowego. Uczestnicy wybierali spośród pięciu zaproponowanych dyscyplin, takich jak skok w dal z miejsca /próba mocy/, bieg na dystansie 50 m. /próba szybkości/,  skłony z leżenia w czasie 30 sekund /próba siły mięśni brzucha/,  bieg wahadłowy 4 x 10 m. /próba zwinności/, oraz bieg na dystansie 600 m. /próba wytrzymałości/ - trzy konkurencje, którym przypisywane zostały punkty zgodnie z wiekiem kalendarzowym.

System punktacyjny opierał się na MTSF oraz opracowaniach własnych animatorów uwzględniających dodatkowo wiek uczestników powyżej 19 roku życia /do sumy punktów - plus 0.5 pkt za każdy rok/,  jak również możliwość wykonania do 15 prób w każdej konkurencji, za które zawodnik otrzymywał dodatkowe punkty. Podkreślić należy, wskazują animatorzy Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik,  że celem przedsięwzięcia jest nie tylko pobudzenie liderów sportowych do działania na rzecz kultury fizycznej, ale także wskazanie możliwości uzyskania dobrego i ciągle lepszego wyniku, przez mniej sprawnych ruchowo, w oparciu o ciężką pracę oraz wielokrotne, przemyślane powtórzenia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że poprzez powtarzalność i systematyczność ćwiczeń, tworzy się świadomy nawyk ruchowy, mający kluczowe znaczenia w utrzymaniu właściwej kondycji ciała.

Przeszło trzydziestu stałych uczestników, wykonanych łącznie ponad trzysta prób sprawnościowych,  rozgrzewki przed ćwiczeniami, radosny i zarazem pełen zapału do rywalizacji klimat stworzony przez uczestników, wyrażający się chęcią uzyskania lepszego od poprzednio ustalonego wyniku, to bilans działań związanych z usprawnianiem fizycznych na rychtalskim orliku w minionym tygodniu. Przed nami kolejne siedem dni prób sprawnościowych. Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych, bez względu na to czy masz 7, 19 a nawet 45 lat.  Poniżej przedstawiamy klasyfikację zawodników na dzień 26.07, do godz. 17.00.

 {gallery}29.07.2015{/gallery}