Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19.06.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

GIMNAZJUM W RYCHTALU WYGRYWA W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 19.06.2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

      15 czerwca 2015 r., na rychtalskim orliku rozegrano mecze w Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej. Do rywalizacji piłkarskiej zgłosiły się cztery drużyny: Głuszyna Team, Smogorzów Team, Orły Skoroszów i Gimnazjum Rychtal. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”, a bezpośrednie gry dostarczyły zarówno zawodnikom jak i przybyłym licznie kibicom, wiele emocji i pozytywnych wrażeń.  

Turniej ten można zaliczyć do szczególnie udanych, gdyż zawodnicy wszystkich drużyn, nie tylko pokazali bardzo dobre przygotowanie techniczno-taktyczne, ale także wykazali się wysoką kulturą fizyczną w stosunku do poczynań swoich jak i przeciwnika. Na wielu meczach ligowych spotyka się momenty konfliktów między zawodnikami czy zawodnikami a sędziami. Ta sfera rozgrywek piłkarskich jest jak gdyby wczytana w specyfikę potyczek piłkarskich na boisku. Młodzieżowy turniej piłkarski rozegrany w poniedziałkowe popołudnie, był przykładem gry fair play, a zawodnicy skupieni byli wyłącznie na rozwiązywaniu problemów czysto piłkarskich i dochodzeniu w pole obrony przeciwnika. Chcielibyśmy i będziemy do tego dążyć, podkreślają animatorzy Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik, aby wszystkie turnieje rozgrywane na rychtalskim orliku, odbywały się na podobnych zasadach. Być może jest to efektem wcześniej podjętych kroków dyscyplinujących i ustawicznego namawiania uczestników do „czystej” gry, pozbawionej wrogości i negatywnych nastawień do przeciwnika.

Ostatecznie w turnieju piłkarskim pierwsze miejsce i złote medale wywalczyli gimnazjaliści z Rychtala /Dominik Ostrysz – kap., Kuba Mielczarek, Łukasz Barczok, Kamil Derkacz, Oskar Sobczyk – br., Kuba Tomicki, Krystian Uruski, Kordian Ziębiński, Bartosz Kościelny/, drugie  Smogorzów Team, trzecie Głuszyna Team, na miejsce czwartym uplasowały się Orły Skoroszów.  

Wyniki poszczególnych spotkań:

Orły Soroszów – Głuszyna Team – 0:3,

Gimnazjum Rychtal – Smogorzów Team – 4:2,

Smogorzów Team – Głuszyna Team – 1:0,

Gimnazjum Rychtal – Orły Skoroszów – 2:0,

Głuszyna Team – Gimnazjum Rychtal – 1:3,

Orły Skoroszów – Smogorzów Team – 2:2.

Już dziś rychtalscy animatorzy zapraszają do udziału w turniejach piłkarskich /6+3/ w okresie wakacyjnym. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, w następujące soboty - 4 lipca, 18 lipca, 1 sierpnia i 15 sierpnia. Początek rozgrywek zawsze o godz. 17.30. Poza tym przewidujemy wiele innych atrakcji rekreacyjno-sportowych z udziałem wszystkich grup społecznych. Śledźcie nasze zapowiedzi i sprawozdania na facebooku oraz na www.rychtal.pl. Do zobaczenia na Orliku.

{gallery}19.06.2015{/gallery}