Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Echa sportowych wydarzeń w hali sportowej w Rychtalu.

W dniu 29 listopada 2019 r., w hali sportowej w Rychtalu, odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Rychtal w Halowej Piłce Nożnej. Celem rozgrywek było promowanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, wychowanie poprzez sport oraz kształtowanie zdrowego stylu życia zgodnie z zasadami fair play. Zawody były również eliminacjami do rozgrywek piłkarskich na szczeblu powiatu. 

Do rywalizacji przystąpiły cztery zespoły, które zagrały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano sześć meczów stojących na dobrym, wyrównanym poziomie. W klasyfikacji drużynowej złote medale wywalczyli zawodnicy z SP Rychtal 1 /Szymon Jasiński, Nikodem Nizioł, Mikołaj Opac, Kamil Kończak, Kacper Szczepaniak, Dominik Piontek, Nolbert Kamil, Kacper Namyślak/, miejsce drugie, medale srebrne, zdobyli chłopcy z SP Wielki Buczek, miejsce trzecie, medale brązowe przypadły drużynie SP Rychtal 2, czwarte uzyskali zawodnicy z SP Drożki. W klasyfikacji szkół pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu, i to właśnie ten zespół będzie reprezentował gminę Rychtal w rozgrywkach piłkarskich szczebla powiatowego. Najlepszym strzelcem turnieju został Dominik Piontek, najlepszym bramkarzem Kacper Namyślak. Sędziami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego, panowie Piotr Nasiadek i Dominik Makowski oraz Wojtek Talar.  Po zakończeniu rozgrywek zawodnicy otrzymali medale, dyplomy, napoje i słodkie upominki.

Dzień później, 30 listopada 2019 r., w rychtalskiej hali sportowej odbył się Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej Kobiet. Zawody te oprócz strony sportowej, miały również na celu wsparcie finansowe półtorarocznej Mai, która będąc ciężko chora, potrzebuje fachowego wsparcia medycznego, co wiąże się z dużymi nakładami finansowymi. Rychtalscy animatorzy przygotowali to widowisko wraz z zawodniczkami z T.G. Sokół z Kępna.

Imprezie towarzyszyło mnóstwo atrakcji, na które zostali zaproszeni mieszkańcy gminy Rychtal, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, gdyż zawody miały także  na celu pokazanie dobrego widowiska sportowego oraz promocję siatkówki w lokalnym środowisku.  Poza grą siatkarską kobiet, stojącą na wysokim poziomie, były to  m.in. gry i zabawy dla dzieci, loteria fantowa, dobrze przygotowany bufet, profesjonalna oprawa spikerska oraz pokaz Grupy Street Workout z Kępna.

W wyniku sobotniej rywalizacji, nadzorowanej pod okiem sędziów Piotr Nasiadka i Dominika Makowskiego oraz Amelii Klajn, wyłoniono kolejne miejsca:

1. T.G. "Sokół" Kępno

2. "1,60m" Wrocław

3. "Turbinki" Cieśle

Cykl imprez rekreacyjno-sportowych przełomu listopada i grudnia kończy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dzieci w wieku od 9 do 14 lat. 6 grudnia b.r. spotkały się we wspólnej rywalizacji zespoły piłkarskie dzieci i ojców. Łącznie cztery drużyny rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”. W wyniku zaciętej rywalizacji sportowej pierwsze miejsce zajęli Tatusiowie, drugie Podgrzybki, trzecie Elfy, na czwartym uplasowały się FC Piki. Najlepszym strzelcem turnieju został pan Marcin Skiba, najlepszym bramkarzem sędziowie wytypowali Nataniela Świerczyńskiego. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tymon Kobiela.

Wspólne rozgrywki sportowe pokazały, że sport łączy pokolenia. A obecny w czasie  rozgrywek Święty Mikołaj rozgrzał jeszcze bardziej atmosferę piątkowego popołudnia. Na zakończenie rozgrywek piłkarskich wszyscy otrzymali medale i mikołajkowe upominki, ufundowane przez przewodniczącą Rady Gminy Rychtal panią Aleksandrę Olejnik. Zarówno pani przewodnicząca jak i obecna w czasie rozgrywek sołtys Rychtala, pani Ewelina Szymańska podziękowały zawodnikom za grę fair play i wskazały na ważną rolę sportu w życiu młodych ludzi.