Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Rychtalska Biesiada rekreacyjno-sportowa

W dniu 3 sierpnia 2019 r., na rychtalskich obiektach sportowych odbyła się I Rychtalska Biesiada rekreacyjno-sportowa, której organizatorem byli: Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk, Zarząd i sympatycy GKS Rychtal oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Rychtalu. Impreza rozpoczęła się o godz. 15.00 turniejem piłkarskim dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

Młodzi piłkarze jak zwykle nie zawiedli, a animatorzy Dominik Makowski i Wiesława Zimoch-Stępień po dokonaniu losowań kolejności meczów, przystąpili do rozgrywek sportowych. W wyniku zaciętych gier pierwsze miejsce w turnieju i złote medale wywalczyli zawodnicy FC DODO drugie zajął GKS RYCHTAL, na trzecim uplasowali się ŻARTOWNISIE, czwarte miejsce przypadło FAJNYM CHŁOPAKOM. Najlepszym strzelcem turnieju został Filip Rogaliński, najlepszym bramkarzem Łukasz Kuropka. Wyróżniającym zawodnikiem rozgrywek został przez sędziów wybrany Cezary Tabaka. Po rozgrywkach podsumowania zawodów sportowych dokonał Prezes GKS-u Krzysztof Brus, który wraz z Radną powiatu Kępińskiego Iwoną Gogół i Wójtem wręczyli medale i dyplomy. W trakcie meczów na boisku wielofunkcyjnym dzieci uczestniczyły w grach i zabawach, oczywiście z nagrodami. Zaraz po grach najmłodszych na zieloną murawę weszli seniorzy dwóch klubów: GKS Rychtal i KKS Polonia. Przed rozpoczęciem spotkania Wójt gminy Rychtal wręczył działaczom i zawodnikom podziękowania za wkład pracy włożony w rozwój lokalnej sekcji piłki nożnej i stałe modernizowanie obiektu Gminnego Klubu Sportowego. Długo oczekiwany mecz towarzyski zespołu grającego w wielkopolskiej okręgówce i czwartej lidze przyniósł remis obu drużynom /0:0/. Natomiast przeprowadzony konkurs rzutów karnych rozpoczęty strzałami Pani poseł Bożeny Henczycy, Dawida Korzeniewskiego dyrektora biura senatora Łukasza Mikołajczyka i Wójta gminy Rychtal, był już mniej łaskawy dla drużyny z Kępna. Wynikiem 5: 3 zwycięża miejscowy GKS. Wieczorne emocje sportowe kończy finał loterii fantowej i zabawa taneczna. Wszystkie zaplanowane wątki Rychtalskiej Biesiady udało się zrealizować. Dodatkowo wzmacniane przez prowadzącego imprezę Piotra Nasiadka, gminnego koordynatora sportu, dały uczestnikom możliwość miłego spędzenia dnia, przeznaczonego przecież zgodnie z założeniami na czynny wypoczynek.  Zważywszy na to, że miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało moc atrakcji kulinarnych, należy uważać pierwszą Rychtalską Biesiadę rekreacyjno-sportową za wyjątkowo udaną.  Wzajemna współpraca lokalnych środowisk, stowarzyszeń w takich między innymi działaniach, są dobrym przykładem integracji społeczeństwa dla osiągania wspólnych celów.