Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Kolejne emocje sportowe w hali sportowej w Rychtalu

• Sportowa sobota dla dzieci i młodzieży.

• Półfinały rozgrywek siatkarskich chłopców i dziewcząt, w ramach  XX  Igrzysk Młodzieży Szkolnej,  ze szkół podstawowych powiatu kępińskiego.

W dniu 23 lutego 2019 r., odbyła się kolejna Sportowa Sobota dla lokalnej społeczności. Pogoda sprzyjała frekwencji, więc na Orliku stawiło się sporo dzieci i młodzieży chętnej do gry w piłkę nożną, relacjonuje animator Dominik Makowski.

Sporym zainteresowaniem cieszył się również skatepark, na którym dzieci ćwiczyły i doskonaliły swoje umiejętności jazdy na rolkach i deskorolkach. Na hali sportowej dziewczęta doskonaliły umiejętności gry w koszykówkę i piłkę siatkową. Ogólnie podczas sportowej soboty przez obiekty sportowe w Rychtalu przewinęło się ponad 30 osób.

W kilka dni później, 27 i 28 lutego 2019 r., w rychtalskiej hali sportowej odbyły się półfinały Mistrzostw Szkół Podstawowych Powiatu Kępińskiego w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Dwa dni emocjonujących rozgrywek, pełnych wrażeń i zaangażowania młodych siatkarek i siatkarzy. Reprezentacje szkoły podstawowej w Rychtalu w obu kategoriach awansowały do rozgrywek finałowych, które również odbędą się w Rychtalu, w dniach 7 i 8 marca. Z grypy półfinałowej rychtalskiej, do finału rozgrywek siatkarskich, awansowali także reprezentanci ze szkoły podstawowej w Mroczeniu.  Ważnym akcentem turniejów sportowych jest praca sędziów. W tym wypadku duże podziękowania należą się młodzieżowym arbitrom z SP Rychtal pełniącym rolę sekretarzy, asystentów i sędziów liniowych. Zarówno im jak i naszym zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, podsumowuje gminny koordynator sportu Piotr Nasiadek.