Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

WYDARZENIA MINIONEGO ROKU NA OBIEKTACH SPORTOWYCH W RYCHTALU

      Rok 2018 na rychtalskich obiektach sportowych, to czas realizacji wielu imprez rekreacyjno-sportowych, skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy kto tylko chciał mógł uczestniczyć w dowolnie przez siebie wybranej dyscyplinie sportowej, bez obawy, że może nie podołać, że coś może nie wyjść. Rekreacyjny charakter większości przedsięwzięć dawały szanse zmierzenie się z własnymi słabościami, dając jednak w końcowym efekcie ogromną satysfakcję z osiągniętego wyniku.

Nie musisz być pierwszy, lecz możesz być liderem we własnym usprawnianiu fizycznym, robiąc coś wielkiego dla własnego zdrowia. Przypomnijmy, że dzięki regularnym ćwiczeniom zwiększa się pojemność życiowa płuc oraz ilość krwi wtłaczanej z płuc do krwiobiegu, nasz organizm wolniej się męczy i dłużej zachowuje siły, wzrasta pojemność wyrzutowa serca i sama jego moc , sieć naczyń wieńcowych rozrasta się, dzięki czemu spada znacząco ryzyko wystąpienia zawału serca. To tylko niektóre przykłady pozytywnego oddziaływania wysiłku fizycznego na organizm ludzki. Jeżeli dotychczas nie skorzystaliśmy z oferty usprawniania na obiektach sportowych, to zróbmy to w 2019 roku, zachęca animator Piotr Nasiadek. W minionym roku przede wszystkim dominowały różne formy zmagań piłkarskich takich jak: turnieje seniorów, młodzieży oraz orlików, wieloboje piłkarskie, konkursy rzutów karnych, a w okresie letnim tzw. czwartki piłkarskie. Kolejną formą rekreacji ruchowej skierowanej do młodzieży szkolnej z gminy Rychtal były igrzyska sportowe, wieloboje sprawnościowe i zawody lekkoatletyczne. Ponadto w rychtalskiej hali sportowej przeprowadzone zostały powiatowe mistrzostwa szkół podstawowych i gimnazjalnych w piłce siatkowej i koszykowej. Dużą popularnością cieszyły się także trzy kolejne edycje bicia rekordów biegowych na rychtalskim orliku. Ostatnia impreza sportowa tego typu miała wyjątkowy charakter, bowiem 11 listopada biegaliśmy dla Niepodległej, uzyskując przy tym trzy rekordy biegowe.  Oferta rychtalskich animatorów skierowana była także do całych rodzin. W minionym roku przeprowadziliśmy sześć imprez właśnie dla rodziców z dziećmi. Z większych to „Mama, tata i ja”,  „Rodzinnie, zdrowo i na sportowo czyli gry i zabawy dla całych rodzin” oraz dwudniowa „Majówka na rychtalskim orliku”. Już na stałe w kalendarz imprez rekreacyjno-sportowych wpisały się: turniej siatkówki plażowej w Krzyżownikach, bieg rychtalska na 10 km wraz z biegami towarzyszącymi, turniej tenisa stołowego, turnieje dwójek siatkarskich, streetball, turnieje halowej piłki nożnej, sportowe soboty oraz małe olimpiady dla przedszkolaków. Pamiętajmy także, że do obsługi wszystkich tych wydarzeń potrzebne są także osoby wspierające imprezę, odpowiedzialne m.in. za bezpieczeństwo i sędziowie. Tym młodym ludziom należą się podziękowania.                       

Ważnym akcentem w rozwoju fizycznym lokalnego środowiska są także treningi miejscowego klubu sportowego, ćwiczenia na siłowni oraz stałe cotygodniowe spotkania piłkarskie niezrzeszonych grup młodzieży i seniorów.  

Wszelkie informacje o przeprowadzonych imprezach wraz  z fotorelacjami  oraz zapowiedziami nowych wydarzeń, możecie Państwo naleźć na facebooku animatora, na stronie www.rychtal.pl oraz w lokalnej prasie.  Zapraszam także do grupowego korzystania z hali sportowej w Rychtalu. Rezerwacje pod nr telefonu 661205641.  

Już w styczniu planujemy kolejne przedsięwzięcia rekreacyjno-sportowe m.in.: turniej halowej piłki nożnej seniorów /uwaga - zgłoszenia!/ oraz cykl ogólnie dostępnych zajęć w ramach tzw. sportowych sobót.  Zapraszamy.