Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

FAIR PLAY NIE TYLKO NA BOISKU - TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ MŁODZIKÓW W RYCHTALU

        Sezon piłkarski na zewnętrznych obiektach sportowych dobiegł już końca. Czas zatem przejść do obiektów zamkniętych, jakimi są sale gimnastyczne, bądź hale sportowe. Ważnym warunkiem zmierzającym do osiągania lepszych wyników jest stałe sprawdzanie stanu własnych umiejętności, nie tylko w testach sprawnościowych, ale przede wszystkim przez udział w meczach czy turniejach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom młodych piłkarzy, w dniu 29 listopada 2018 r., zorganizowany został w rychtalskiej hali sportowej Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzików. Celem głównym imprezy sportowej oprócz założeń czysto piłkarskich było kształtowanie u młodych ludzi zasad postępowania fair play, ze wskazaniem nie tylko momentów boiskowych, ale także umiejętności właściwego zachowania się w miejscu publicznym, utrzymania właściwych relacji rówieśniczych i poszanowania mienia, które jest wspólną własnością.

Do rywalizacji sportowej przystąpiły cztery drużyny, które zagrały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Po zaciętych grach piłkarskich ustalona został klasyfikacja końcowa. 

1. Miejsce FC BUNCOLE /KAMIL NOLBERT, DOMINIK PIONTEK, MIKOŁAJ OPAC, MATEUSZ KUROPKA, ŁUKASZ KUROPKA, JAKUB SKIBA/.

2. Miejsce FAJNE CHŁOPAKI /MATEUSZ WŁODARCZYK, SZYMON JASIŃSKI, NATANIEL ŚWIERCZYŃSKI, KAROL GOS, PATRYK BARZYK, NIKODEM SKIBA/.

3. Miejsce ADASIE /KACPER NAMYŚLAK, KACPER SZCZEPANIAK, STASIU OSTRYSZ, MIŁOSZ KUBIAK, KAMIL KOŃCZAK, NIKODEM MARYNIAK/.

4. Miejsce FUTBOLIŚCI.

Królem strzelców turnieju został młody, utalentowany piłkarz, Dominik Piontek. Najlepszym bramkarzem w opinii sędziów, był Patryk Barzyk. Wybrano także wyróżniających się zawodników. Są to: Szymon Jasiński, Nikodem Nizioł, Kacper Szczepaniak i Mikołaj Opac.

Sędziami rozgrywek byli: Miłosz Culic, Dawid Rygiel, Filip Namyslak i Piotr Nasiadek.

Gościem specjalnym zawodów sportowych była przewodnicząca Rady Gminy Rychtal, pani Aleksandra Olejnik, która wręczyła medale i dyplomy oraz skierowała do uczestników kilka ciepłych słów, gratulując dobrej gry piłkarskiej na zasadzie fair play.