Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

PROFILAKTYKA  ODDZIAŁYWANIA NA MŁODE POKOLENIE POPRZEZ SPORT I REKREACJE

     Sport, również ten  w formie rekreacyjnej, jest powszechnie znanym zjawiskiem dającym poczucie przynależności do grupy czy współpracy z nią, kształtującym nawyki związane z umiejętnością przeżywania sukcesów oraz porażek, pokazującym jak panować nad emocjami, wyrabiającym szacunek do drugiej osoby, jest także sposobem na czynny wypoczynek.

Można by zatem rzec, że spełnia wszystkie cechy niezbędne do funkcjonowania człowieka w życiu dorosłym. Profilaktyka to nauka przez doświadczenia, pokazuje normy i zasady jakimi należy się kierować, aby ustrzec się przed różnymi niebezpieczeństwami. Wskazuje również drogę dochodzenia do celu. I właśnie na tym w krótkiej prelekcji dla dzieci i młodzieży skupili się rychtalscy animatorzy Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik podczas sobotnich rozgrywek, dnia 11 sierpnia 2018 r. Pogadanki dotyczyły m.in. szkodliwości stosowania używek, zasad zachowania się w miejscach publicznych, reagowania na zjawiska  zagrażające zdrowiu lub życiu współuczestników gier i zabaw oraz szacunku do drugiej osoby bez względu na jej poglądy. Środowiskiem oddziaływań profilaktycznych sportowej soboty była rywalizacja piłkarska, która przepełniona była zapałem i pełnym zaangażowaniem sporej grupy jej uczestników. I tak w grupie medalowej na pierwszym miejscu znaleźli się PIŁKARZE Z RÓŻNYCH STRON w składzie: Stanisław Ostrysz, Szymon Jasiński, Kacper Namyślak, Szymon Wojtasik, Łukasz Kuropka, Mikołaj Wojtasik i Bartosz Adamski. Medale srebrne otrzymali zawodnicy z drużyny NIKODEM I PRZYJACIELE /Jakub Bizunowicz, Kevin Bizunowicz, Kamil Kończak, Maciej Grzelak, Alan Grzelak, Nikodem Nizioł i Filip Franczak. Trzecie miejsce uzyskują TWARDE CHŁOPAKI w składzie: Dominik Piontek, Kacper Szczepaniak, Filip Rogaliński, Mikołaj Opac, Mateusz Kuropka, Mateusz Dziergwa i Aleksander Wolanicki. Najlepszym napastnikiem turnieju był D. Piontek, wiodącym pomocnikiem A. Wolanicki, najlepszym obrońcą został K.  Kończak. Najmniej bramek wpuścił Łukasz Kuropka. Najlepszym strzelcem został A. Wolanicki /4 br./. Zaraz po turnieju odbył się wielobój piłkarski, w którym liderami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

Do 13 lat:

1 m. Kacper Namyślak

2 m. Szymon Wojtasik i Filip Rogaliński

3 m. Nikodem Nizioł

Powyżej 13 lat:

1 m. Filip Franczak

2 m. Kordian Lesner

3 m. Krzysztof Stodolski

Miejmy  nadzieję, że tego typu wydarzenia profilaktyczno-sportowe pozostawią trwały ślad w świadomości młodych ludzi. Zarówno rozgrywki piłkarskie, jak i przeprowadzony dzień wcześniej Rekreacyjny Turniej Tenisa Stołowego, w którym miejsca medalowe wywalczyli kolejno  Jakub Jański, Wiktor Piasecki i Bartosz Lubojański pokazują, że na rychtalskich obiektach sportowych można znaleźć coś dla siebie, aby czynnie wypocząć. Wszelkie informacje znajdziecie państwo na facebooku animatorów, na stronie www.rychtal.pl oraz w lokalnej prasie. Zapraszamy.