Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Profilaktyka zdrowotna poprzez aktywny udział w różnorodnych przedsięwzięciach rekreacyjno-sportowych.

      W ostatnim okresie czasu w gminie Rychtal odbyło się wiele imprez rekreacyjno-sportowych, w których dużą rolę odgrywała szeroko rozumiana profilaktyka wczesna, polegająca na utrwalaniu prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia. Usprawnianie fizyczne w rożnych formach jest tym mechanizmem, który porusza cały układ wydolnościowy człowieka, wymusza odpowiedzialność za zespół, kształtuje właściwe relacje międzyludzkie oraz daje poczucie pewności siebie, wyzwalając pozytywną energię niezbędną do pokonywania życiowych przeszkód. Z taką myślą przewodnią animatorzy, Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik zrealizowali cykl przedsięwzięć służących poprawie świadomości z zakresu profilaktyki zdrowotnej.  

 

Już wiadomo, że w igrzyskach sportowych uczniów szkół podstawowych gminy Rychtal najlepszymi zawodnikami w sześciu dyscyplinach realizowanych w formule Międzynarodowego Testu Sprawności Fizycznej zostali:

SP Drożki:

Chłopcy:

1 M. Bartłomiej Gniłka

2 M. Maciej Butzek

3 M. Patryk Misterkiewicz

Dziewczęta:

1 M. Jessica Otremba

2 M. Amelia Burchot i Wiktoria Ferdynus

3 M. Wiktoria Gniłka

SP  Rychtal: 

 Chłopcy:

1 M. Gracjan Marek

2 M. Kacper Szczepaniak

3 M. Nikodem Skiba

Dziewczęta:

1 M. Aleksandra Banaszczyk

2 M. Julia Szczepaniak

3 M. Oliwia Kokot

SP Wielki Buczek

Chłopcy:

1 M . Krystian Rachel,

2 M. Gracjan Stefański

3 M. Filip Stanisławczyk

Dziewczęta:

1 M. Oliwia Henrykowska

2 M. Izabela Rachel

3 M. Julia Olejniczak i Julia Pawłowska

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajmuje SP Rychtal, drugie SP Wielki Buczek, trzecie SP Drożki.

W kilka dni po Wieloboju Lekkoatletycznym, gdzie najlepszymi lekkoatletami okazali się Gracjan Marek, Dominik Piontek, Natalia Piontek, Paulina Jaskuła, Michał Kruber i Mateusz Włodarczyk, odbyła się VI edycja Bicia Rekordów Biegowych na rychtalskim Orliku. Czy 19 maja 2018 r., udało się pobić rekord uczestników biegu ciągłego z poprzedniej edycji? Tak, bowiem uczestnicy biegali przez 2 godziny i 57 minut, co jest wynikiem lepszym od poprzedniego o 20 minut. Należy zauważyć że około  pięćdziesięciu zawodników wykonało łącznie 1343 okrążeń boiska do piłki nożnej, przebiegając 230 kilometrów i 310 metrów. Liderami /wykonali kolejno najwięcej okrążeń boiska/  biegów byli, Kevin Bizunowicz, Kordian Lesner, Mateusz Włodarczyk oraz panie: Katarzyna Gabor, Ewa Uruska i Martyna Żurawa. Za hart ducha i wolę podejmowania wyzwań na rzecz zdrowia własnego i rodziny należy również wyróżnić panią Otylię Gawędzką i pana Krystiana Gabora.  

Zaledwie trzy dni po biegach, 22 maja 2018 r., w Szkole Podstawowej w Drożkach odbył Pięciobój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych gminy Rychtal. Sytuacja wynikowa, diametralnie inna niż przy igrzyskach sportowych. W klasyfikacji końcowej zwyciężają zawodnicy z SP Wielki Buczek, drugie miejsce przypadło gospodarzowi, trzecie zajmuje SP Rychtal. 

Niedzielna popołudniówka, 27 maja br. skupiona była na boisku wielofunkcyjnym Orlik w Rychtalu, gdzie zrealizowano grupę zajęć rekreacyjno-sportowych pod hasłem: Rodzinnie, zdrowo i na sportowo, czyli gry i zabawy, w których poskakaliśmy, porzucaliśmy, poszaleliśmy, wybiegaliśmy się dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Oczywiście, niech  żałują ci co nie byli. Na zakończenie wszystkich inicjatyw rekreacyjno-sportowych wręczono dyplomy i medale. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i stworzenie sympatycznej, sportowej atmosfery.