Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

WIELOBÓJ LEKKOATLETYCZNY NA RYCHTALSKICH OBIEKTACH  SPORTOWYCH, SPOSOBEM NA CZYNNY WYPOCZYNEK PO PRACY I NAUCE

     Lekkoatletyka, to jak wszyscy wiemy jedna z najstarszych dyscyplin sportu, oparta na naturalnych formach ruchu. Biegi, skoki, rzuty czy zręcznościowo-zwinnościowe dyscypliny o charakterze rekreacyjnym,  mogą stanowić niezłą zaprawę przygotowującą do wykonywania codziennych czynności związanych z pracą i życiem rodzinnym. Sport kształtuje także charakter i to może być również niezłym argumentem do podjęcia wysiłku związanego z czynnym wypoczynkiem.

Wychodząc naprzeciw tym przesłankom animatorzy Piotr Nasiadek i Mirosław Szydlik przygotowali dla lokalnej społeczności wielobój lekkoatletyczny, w oparciu o sześć dyscyplin do wyboru. Każdy kto przyszedł na Orlika w godz. od 16.00 do 19.30, mógł wybrać sobie konkurencję i wielokrotnie w niej lub również innych uczestniczyć, bijąc kolejno swoje rekordy życiowe. Ocenę jednak stanu własnej sprawności fizycznej można dokonać porównując własne wyniki z wynikami innych. Pozwala to na wyznaczanie sobie granic możliwości do osiągnięcia. Przecież skoro inni mogą to i ja też, wystarczy tylko odrobina samozaparcia.  

W sobotniej rywalizacji, 12 maja 2018 r., na rychtalskim Orliku wszyscy bawili się świetnie, wyraźnie zauważalne było pozytywne i serdeczne nastawienie na samorozwój ruchowy oraz chęć włączenia się do wspólnych ćwiczeń i zadań sprawnościowych. Liderami w poszczególnych konkurencjach i kategoriach zostali:

Bieg zwinnościowy na dystansie 20 m z układaniem klocków na pachołkach:

7-9 lat – Mateusz Włodarczyk - 

10-13lat – Gracjan Marek

14-16 lat – Filip Namyślak

Dorośli – Paulina Jaskuła

Pchnięcie kulą:

7-9 lat – Dominik Piontek

10-13 lat – Gracjan Marek

14-16 lat – Michał Kruber

Dorośli – panie: Natalia Piontek, panowie: Łukasz Jaskuła

Skok w dal:

7-9 lat – Dominik Piontek

10-13 lat – Gracjan Marek

14-16 lat – Michał Kruber

Dorośli – Paulina Jaskuła

Skoki przez skakankę:

7-9 lat – Dominik Piontek

10-13 lat – Gracjan Marek

14-16 lat – Filip Namyślak

Dorośli – Karolina Włodarczyk

Stukanie w krążki:

7-9 lat – Mateusz Włodarczyk 

10-13 lat – Gracjan Marek

14-16 lat – Jakub Wolanicki

Dorośli – Natalia Piontek

Zwis na drążku:

7-9 lat – Dominik Piontek 

10-13 lat – Gracjan Marek 

14-16 lat – Michał Kruber

W klasyfikacji generalnej najlepszym lekkoatletą okazał się Gracjan Marek, na drugim miejscu uplasował się Dominik Piontek, trzecie miejsce wywalczyli ex quo Natalia Piontek,  Paulina Jaskuła, Michał Kruber i Mateusz Włodarczyk. Najmłodszymi uczestnikami wieloboju byli pięcioletni Adaś Jaskuła i Grzesiu Bąk.

Sobotnie przedsięwzięcie to kolejna majowa inicjatywa rekreacyjno-sportowe skierowana do lokalnej społeczności. Już dzisiaj zapraszamy na VI edycję bicia rekordów biegowych na rychtalskim Orliku /19.05/ oraz na  gry i zabawy dla całych rodzin pod hasłem:  „Rodzinnie, zdrowo i na sportowo” /27.05/.  Bądźcie z nami.