Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

MAJÓWKA NA OBIEKTACH SPORTOWYCH W RYCHTALU

---NIECH ŻAŁUJĄ CI CO NIE BYLI---

      Pierwsze dni maja wolne od pracy i nauki, potocznie zwane Majówką, to czas wypoczynku  czyli relaksu, w którym każdy chce zrobić coś dla poprawy samopoczucia i realizacji własnych zainteresowań. To ważne byśmy potrafili równoważyć czas przeznaczony na pracę zawodową, dbając jednocześnie o pozytywne emocje, pobudzające motywacje do dalszego działania. Rychtalskie obiekty sportowe w swojej ofercie dają również możliwość pełnego wypoczynku, a przygotowane przez animatorów Mirosława Szydlika i Piotra Nasiadka propozycje, dosłownie zapraszały do udziału w majówce na sportowo.

1 maja 2018 r., rozpoczęliśmy turniejem piłki nożne dzieci w wieku 7-13 lat. Do turnieju zgłosiło się kilka miejscowych drużyn, w których młodzi chłopcy dawali z siebie wszystko, by zwyciężyć  przeciwnika. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobył zespół FC DODO /Filip Namyslak, Dominik Piontek, Patryk Barzyk, Kamil Kończak, Mikołaj Opac, Nikodem Nizioł, Szymon Jański i Kacper Namyślak/. Drugie miejsce zajęli BUNCOLE, trzecie PEREŁKI. Królem strzelców turnieju został Filip Namyślak /5 br./. Zaraz po rozgrywkach piłkarskich do gier i zabaw przystąpili dorośli z dziećmi w przedsięwzięciu pod hasłem: „Mama, tata i ja”. Zespoły rodzinne uczestniczyły w konkurencjach biegowych, skocznościowych, zręcznościowych, a także musiały wykazać się umiejętnością rysowania i znajomością przygód Czerwonego Kapturka,  bajki która została odczytana na początku spotkania. Wygranymi byli wszyscy, którzy odważnie  przystąpili do zmagań rekreacyjno-sportowych. Na zakończenie uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Ostatnią imprezą wtorkowego popołudnia był wielobój lekkoatletyczny pod hasłem: „Pokonaj Agnieszkę”. Agnieszka to szesnastoletnia utalentowana lekkoatletka z gminy Rychtal, która wykonała trzy konkurencje, a jej łączny wynik był wyznacznikiem określającym pułap punktowy, po przekroczeniu którego zawodnik otrzymywał medal i upominek. Spośród sporej grupy dzieci i młodzieży przybyłych celem uzyskania lepszego wyniki od Agnieszki, tylko Michał Kruber pokonał jej rezultat. W granicach wyniku Agnieszki byli: Jakub Wolanicki, Kacper Kobielski, Oliwia Oszańca, Kamil Nolbert, Bartek Kubiec i Daria Bochniak. Wszystkim gratulujemy.

Kilka dni później, 4 maja na rychtalskim Orliku odbył się Turniej Piłki Nożnej seniorów. Do rywalizacji piłkarskiej przystąpiło sześć drużyn, które podzielono na dwie grupy, w których grał „każdy z każdym”. Ostatecznie w finale o miejsce trzecie Benix /W. Buczek, Mroczeń, Ukraina/  pokonuje Pro Players /Szymonków i okolica/ 3:2, a w finale o miejsce pierwsze team z Rychtala ogrywa Wolnych Strzelców z Mroczenia wynikiem 2:0. Zwycięski zespół z Rychtala zagrał w składzie: Dominik Ostrysz, Łukasz Uruski, Jakub Kubiak, Mateusz Jański, Bartłomiej Szóstak, Michał Stodolski, Michał Łuczak i Mateusz Słowikowski. Królem strzelców turnieju został  Andrzej Walasik. Sędziami rozgrywek byli Piotr Nasiadek, Mirosław Szydlik oraz Wiktor Piasecki. Na zakończenie wręczono dyplomy i medale. 

Organizatorzy serdecznie dziękują Oliwii Oszańcy, Darii Bochniak, Amelii Domagale oraz Dominice Mieseler za pomoc w realizacji sportowej majówki oraz kibicom, zawodnikom, uczestnikom rodzinnych gier i zabaw za stworzenie miłej rekreacyjno-sportowej  atmosfery, opartej na wzajemnym szacunku, grze fair play oraz poszanowaniu zasad współdziałania.