Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

IGRZYSKA SPORTOWE UCZNIÓW KL. IV-VII  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY RYCHTAL.

     W dniu 24 kwietnia 2018 r., na rychtalskich obiektach sportowych przeprowadzone zostały IV Igrzyska Sportowe Uczniów kl. IV-VII Szkół Podstawowych Gminy Rychtal. Głównymi celami imprezy sportowej, wynikającymi również z podstawy programowej wychowania fizycznego było: kształtowanie umiejętności rozpoznawania i oceny własnej sprawności fizycznej, zachęcanie do uczestnictwa w rekreacyjnych i sportowych formach aktywności fizycznej, poznawanie i stosowanie zasad bezpieczeństwa oraz utrwalanie nawyków związanych z prawidłowym stosowaniem technik ćwiczebnych i umiejętnością zachowania się na imprezach sportowych.

 

Blisko 150 uczniów ze szkół podstawowych z Drożek, Rychtala i Wielkiego Buczku uczestniczyło w zawodach lekkoatletycznych, w których młodzieżowi sędziowie z klas gimnazjalnych  przyjmowali zaliczenia prób w sześciu konkurencjach: skok w dal, bieg zwinnościowy 4 x 10 m., skłony tułowia w przód, siady z leżenia w czasie 30 s., stukanie w krążki i bieg na dystansie 50 m., ze startu wysokiego. Łącznie, biorąc pod uwagę możliwość poprawy swojego wyniku, każdy zawodnik wykonywał po 10 zaliczeń prób sprawnościowych. Rywalizacja tak zróżnicowanej wiekowo grupy była możliwa dzięki systemowi przyznawania punktów za osiągnięty wynik, zgodnemu z wiekiem kalendarzowym MTSF. W związku z tak dużą ilością wykonywanych prób sprawnościowych, wyniki w poszczególnych klasyfikacjach podane będą do wiadomości w terminie późniejszym. 

Już dziś jednak, na podstawie obserwacji  zaangażowania młodych sportowców można powiedzieć, że postawione przez organizatorów Piotra Nasiadka i Mirosława Szydlika cele, zostały zrealizowane. A stworzona przez wszystkich uczestników sportowa atmosfera pokazały, że bez względu na poziom sprawności fizycznej dziecka, każdy może poprawiać swoje rekordy życiowe, wystarczy tylko za każdym następnym razem, odrobina więcej zaangażowania. Skuteczność realizacji poszczególnych konkurencji była możliwa dzięki wsparciu sędziów, którym za wytrwałość i profesjonalizm należą się podziękowania: panu Dominikowi  Makowskiemu oraz uczniom trzecich klas gimnazjalnych, Agnieszce Wodnik, Zuzi Janik, Oliwii Oszańcy, Martynie Mrugała, Kasi Łazaj, Dominikowi Przybylskiemu, Michałowi Kruberowi, Julce Gołaś, Oliwii Kłobus, Dominice Mieseler, Amelii Kubiak i Jolancie Napierała.

Na zakończenie imprezy sportowej odbył się pokaz talentów sportowych, w którym swoje ponadprzeciętne umiejętności gimnastyczne zaprezentowali: Marysia Wypchło, Julia Szczepaniak, Amelia Burchot, Jessica Otremba, Julia Olejniczak i Martyna Stefańska.