Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

PROFILAKTYKA ZDROWOTNA POPRZEZ SPORT I REKREACJĘ

     Wraz z początkiem roku ruszyła kolejna edycja gminnego programu profilaktycznego pod hasłem: „Profilaktyka zdrowotna poprzez sport i rekreację”. Priorytetem programu skierowanego głównie do dzieci i młodzieży a realizowanego od kilku lat w gminie Rychtal będzie, kreowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia, szeroko pojęta profilaktyka uzależnień, wytworzenie motywacji do samorozwoju poprzez sport i rekreację oraz wyeliminowanie negatywnych postaw wobec rówieśników.

 

Zapewnienie uczestnikom alternatywnej formy spędzania czasu wolnego poprzez zajęcia sportowe i wskazanie szkodliwości stosowania używek, zwiększy szanse na uchronienie przed środkami psychoaktywnymi i niepożądanymi społecznie zachowaniami. Wychowanie to proces ustawiczny, zatem jedynie zachowanie ciągłości w tym obszarze, może dać w perspektywie kilku lat pożądane rezultaty, podkreśla współrealizator projektu Piotr Nasiadek. Wraz z gminnym koordynatorem sportu Mirosławem Szydlikiem będziemy się starali kształtować trwałe nawyki prozdrowotne, które mamy nadzieje, że w szerszej perspektywie czasu zostaną przekazywane z pokolenia na pokolenie. 

W dniu 3 lutego 2018 r., tzw. Sportową sobotą rozpoczęliśmy w rychtalskiej hali sportowej zajęcia rekreacyjno-sportowe, ukierunkowane na kształtowanie właściwych postaw rówieśniczych i budowaniu motywacji do działania na rzecz własnego zdrowia. Pierwszą dyscypliną w tym dniu skierowaną do najmłodszych były gry piłkarskie. Spośród wszystkich drużyn najlepszym okazał się zespół Teletubisiów w składzie: Szymon Tyszkowski – kap., Maciej Sewina – br., Dominik Piontek, Hubert Machowski,  Alan Świerczyński i Jakub Bizunowicz. Najbardziej walecznym zawodnikiem na boisku był ośmioletni Mateusz Włodarczyk, najlepszym strzelcem został Filip Stanisławczyk a bramkarzem turnieju Kacper Namyślak. Zaraz po zmaganiach piłkarskich odbył się konkurs rzutów karnych, gdzie najlepszym strzelcem został Natanael Barzyk, drugie wywalczył Dominik Piontek a trzecie ex aequo  Filip Franczak i Maciej Sewina. Dzięki dobrej grze bramkarza Patryka Barzyka uczestnicy mieli nie lada zadanie, by umieść piłkę między dwoma słupkami i poprzeczką. W dalszej części sportowej soboty odbyły się gry w tenisa stołowego oraz             w siatkówkę młodzieży i seniorów. 

Już niebawem kolejne przedsięwzięcia profilaktyczno-sportowe. 10 lutego przeprowadzimy Turniej Halowej Piłki Nożnej seniorów i kolejne dwie Sportowe soboty /17.02 i 24.02/. - początek, godz. 16.00. Wszystkich mieszkańców gminy zarówno zorganizowanych w grupy jak i indywidualnie, serdecznie już dziś zapraszamy do nas, do rychtalskiej hali. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Wystarczy tylko przyjść, zabrać ze sobą stój sportowy oraz dobry nastój, a resztą zajmą się animatorzy.