Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

"Maniek" wóz strażacki GBA Star 244 przekazany przez OSP Lusowo na aukcję WOŚP

W imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej Lusowo (gmina Tarnowo Podgórne, powiat poznański) oraz Urzędu Gminy Tarnowo Podgórne śpieszymy poinformować, że podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy licytowany będzie "Maniek" WÓZ STRAŻACKI GBA Star 244 w zabudowie JZS typ 005.

 

Tak nietypowy prezent wystawia Ochotnicza Straż Pożarna Lusowo, działająca w gminie od 1953 roku, której druhny i druhowie tak mówią o "Mańku": – "Pojazd służył w naszej jednostce bardzo długo, był wierny i zawsze gotów do akcji. Uratował życie mnóstwa osób oraz chronił ludność i mienie Lusowa i okolic. Stąd przywiązujemy mocny sentyment do naszego wozu."

 

Najważniejsze informacje dotyczące "Mańka":

·         rocznik 1983

·         nowy silnik

·         zbiornik wody 2500 litrów

·         zbiornik piany 200 litrów

·         motopompa 1600 litrów na minutę

·         wóz do poprawek lakierniczych

 

Szczegółowych informacji nt. wozu i formalności związanych z licytacją udziela p. Andrzej Goszczyński, inspektor ds. obrony cywilnej w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne, tel. 509-237-799.

Pojazd będzie licytowany 14 stycznia 2018 r. podczas finału organizowanego przez sztab WOŚP w Tarnowie Podgórnym (hala Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Nowa 15, Tarnowo Podgórne, powiat poznański). Licytacja główna rozpocznie się o godzinie 19:00.

Wszystkich zainteresowanych zakupem wozu strażackiego GBA Star 244 zapraszamy do osobistego udziału w licytacji.

źródło informacji: Nina Mirgos-Kilanowska Rzecznik Prasowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej