Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Poświęcenie nowego wozu dla OSP Rychtal

W niedzielę 16 lipca 2017 roku na rychtalskim rynku odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie nowego wozu bojowego dla OSP Rychtal. Uroczystość była podzielona na dwie części mszę świętą wraz z poświęceniem o godzinie 1200 oraz cześć świecką wraz z przekazaniem kluczyków do nowego wozu dla strażaków z OSP Rychtal.

Poświęcenia nowego nabytku OSP w Rychtalu dokonał przełożony zakonu Franciszkanów w Turcji ojciec Paweł Szymala w asyście ks. kanonika Mariusza Białobłockiego oraz ks. kanonika Andrzeja Miliana. Po mszy  głos zabrał Wójt Gminy Rychtal Czesław Balcerzak, który przypomniał jak długim i trudnym procesem było zdobycie dotacji na zakup nowego wozu bojowego. Następnie głos zabrał W-ce Marszałek Krzysztof Grabowski, który ponownie przypomniał, że uzyskanie dotacji było możliwe tylko dzięki partnerstwu gmin i miast oraz ich ciężkiej pracy. W-ce Marszałek wraz z Wójtem Gminy Rychtal Czesławem Balcerzakiem uroczyście wręczyli kluczyki i dokumenty do nowego wozu bojowego. Kolejną osobą, która zabrała głos była Poseł Andżelika Możdżanowska składając życzenia dla strażaków przypomniała jak ważnym dla każdego z nas jest fakt uzyskania nowego sprzętu, który na co dzień służy jako narzędzie pracy dla ludzi dbających o nasze bezpieczeństwo. Wśród przybyłych gości obecne były delegację OSP z projektu partnerskiego Lider - Ceków-Kolonia, Czajków, Tuliszków, Szczytniki oraz Golina, przedstawiciele Starostwa, Komend Powiatowych Policji i Straży , radni i sołtysi gminy Rychtal oraz mieszkańcy. Na zakończenie odczytany został list Poseł na Sejm RP Bożeny Henczycy. Prezes OSP Rychtal druha Łucjana Bielaka wręczył podziękowania osobom dzięki którym możliwe było pozyskanie nowego wozu bojowego. W-ce Marszałkowie Krzysztofowi Grabowskiemu za wsparcie w przygotowaniu wniosku, Mariuszowi Chojnackiemu Wójtowi Gminy Ceków-Kolonia oraz pracownikom UG za pełnienie funkcji Lidera projektu, Czesławowi Balcerzakowi Wójtowi Gminy Rychtal za wsparcie i zaangażowanie w projekcie oraz Adamowi Bakalarzowi Przewodniczącemu Rady Gminy Rychtal. Nowo pozyskany wóz bojowy dla naszego OSP z pewnością posłuży do usprawnienia działań ratowniczo-gaśniczych i przyspieszy czas reakcji na zdarzenia i awarie środowiskowe na naszym terenie.

 

Komplet zdjęć w albumie internetowym:

https://photos.app.goo.gl/xyL0ZvH34ZMjFHCO2