Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

70 lat OSP Proszów 

     W sobotę 4 maja 2019 roku odbyła się uroczystość 70-lecia powstania i działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszowie.  Święto to połączone było z Gminnym Dniem Strażaka Gminy Rychtal. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką zaproszonych jednostek z Gminy Rychtal oraz jednostki z Woskowic Górnych. Mszę świętą koncelebrowaną prowadził ks. kanonik Andrzej Milian.

Po mszy delegacje oraz zaproszeni goście udali się pod remizę na dalsze obchody dnia strażaka.  Po odśpiewaniu hymnu narodowego prezes jednostki dh Jerzy Szymala przedstawił zarys historyczny OSP Proszów. Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP w Kępnie dh Michał Błażejewski w asyście Prezesa Zarządu Gminnego OSP RP w Rychtalu Piotra Stryczka dokonał wręczenia odznaczeń druhom za wysługę lat pracy na rzecz OSP.  Podczas uroczystości ks. kanonik Andrzej Milian poświęcił figurkę św. Floriana którą ufundowali strażacy na pamiątkę 70. rocznicy powstania OSP. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, padło wiele miłych słów i życzeń. Na ręce prezesa jednostki złożone zostały listy gratulacyjne oraz prezenty. W ramach podziękowania zaproszeni goście oraz delegacje otrzymali okolicznościowe statuetki na pamiątkę tej rocznicy. Po zakończeniu uroczystość, wszyscy zebrani udali się na poczęstunek na sali OSP. Goście mieli też możliwość dokonania wpisu w pamiątkowej kronice OSP Proszów.