Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Nowy sprzęt w OSP Proszów

      Dzięki staraniom prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej druha Jerzego Szymali, udało się nawiązać współpracę z firmą Velux z siedzibą w Namysłowie, która rozpatruje wnioski stowarzyszeń działających na rzecz społeczności lokalnej. Straż pożarna z Proszowa złożyła wniosek z prośbą o dofinansowanie zakupu aparatów powietrznych, dzięki którym działania strażaków stają się skuteczniejsze i bezpieczniejsze a tym samym osoby poszkodowane mogą być szybciej ewakuowane z miejsca zdarzenia.

Wniosek został wysłany do głównej siedziby firmy, która znajduje się w Danii. Po jego pozytywnym rozpatrzeniu jednostka OSP otrzymała na swoje konto kwotę 8 500 zł co umożliwiło zakup wyżej opisanego sprzętu. Swoimi nowymi aparatami powietrznymi strażacy pochwalili się również Zastępcy Komendanta KP PSP w Kępnie, który przybył obejrzeć sprzęt. Druhowie z jednostki OSP Proszów serdecznie dziękują Firmie Velux oraz osobom które pomogły sprostać temu przedsięwzięciu. Dziękujemy!

 

                                                                   Zarząd OSP Proszów