Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W DROŻKACH

30 czerwca br. na boisku sportowym w Drożkach odbyły się Gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rychtal. Organizatorzy dla zawodników przygotowali wiele konkurencji pozwalających sprawdzić sprawność fizyczną oraz zwinność i umiejętności radzenia sobie w ekstremalnych warunkach. Dodatkowym utrudnieniem podczas rywalizacji był straszny upał towarzyszący wszytkim przez cały dzień. Zawodnicy poszczególnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych pokazali, iż trudne warunki nie są im straszne dając z siebie wszytko.

Czytaj więcej: GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W DROŻKACH

70 lat OSP Proszów 

     W sobotę 4 maja 2019 roku odbyła się uroczystość 70-lecia powstania i działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszowie.  Święto to połączone było z Gminnym Dniem Strażaka Gminy Rychtal. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką zaproszonych jednostek z Gminy Rychtal oraz jednostki z Woskowic Górnych. Mszę świętą koncelebrowaną prowadził ks. kanonik Andrzej Milian.

Czytaj więcej: 70 lat OSP Proszów 

Dotacja dla jednostek OSP z terenu Gminy Rychtal

      W dniu 27 września 2018 Wójt Gminy Rychtal Czesław Balcerzak wraz ze skarbnikiem Krystyną Skibą-Liebner podpisali umowę na dotację z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości dla jednostek OSP z terenu Gminy Rychtal. Umowa została zawarta między Gminą Rychtal, a Ministerstwem Sprawiedliwości, który przeznaczył dotację w kwocie 26 000,00 zł na zakup sprzętu dla strażaków.

Czytaj więcej: Dotacja dla jednostek OSP z terenu Gminy Rychtal

Przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z terenu Gminy Rychtal

      W dniu 23 listopada 2018 Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk przekazał sprzęt ratowniczy dla jednostek OSP z terenu Gminy Rychtal zakupiony z dotacji Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Kwota dofinansowania Ministerstwa Sprawiedliwości wynosiła 26 000,00 zł tj. 99% ogólnej kwoty wydatków, pozostałą kwotę 263,63 zł stanowiącą 1% wydatków pokryła Gmina Rychtal.

Czytaj więcej: Przekazanie sprzętu dla jednostek OSP z terenu Gminy Rychtal

Nowy sprzęt w OSP Proszów

      Dzięki staraniom prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej druha Jerzego Szymali, udało się nawiązać współpracę z firmą Velux z siedzibą w Namysłowie, która rozpatruje wnioski stowarzyszeń działających na rzecz społeczności lokalnej. Straż pożarna z Proszowa złożyła wniosek z prośbą o dofinansowanie zakupu aparatów powietrznych, dzięki którym działania strażaków stają się skuteczniejsze i bezpieczniejsze a tym samym osoby poszkodowane mogą być szybciej ewakuowane z miejsca zdarzenia.

Czytaj więcej: Nowy sprzęt w OSP Proszów