Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegam

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku wzięli udział w szkoleniu e-learningowym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi oraz upowszechnianie wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym przygotowała szkolenie, które przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

Szkolenie podzielone było na trzy moduły: Maszyny i Narzędzia, Zwierzęta oraz Siedlisko, a każdy z nich zawierał zagadki i quizy, dzięki którym dzieci łatwiej przyswoiły wiedzę na temat bezpieczeństwa w środowisku wiejskim. Po rozwiązaniu testu końcowego, każdy z uczestników szkolenia otrzymywał certyfikat potwierdzający ukończenie kursu.