Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

100 rocznica odzyskania niepodległości w Wielkim Buczku

       Sto lat temu, po 123 latach niewoli, Polska znowu pojawiła się na mapach Europy. Spełnił się sen pokoleń - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, za którą naród walczył przez pokolenia, częstokroć w tej walce poświęcał wartość najcenniejszą - swoje życie. 

Obchody 11 listopada to właśnie szacunek współczesnego pokolenia dla tych, którzy przelewali za tą wolność krew, to nasz moralny obowiązek. W roku, w którym obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości, uroczystości upamiętniające te wydarzenia odbyły się również w naszej miejscowości pod przewodnictwem i patronatem księdza kanonika, Krystiana Kowalskiego przy udziale mieszkańców, dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Obchody te rozpoczęły się od poświęcenia pamiątkowej tablicy ufundowanej na tę okoliczność przez społeczeństwo Parafii Wielki Buczek. Po czym ksiądz kanonik odprawił w tutejszym kościele uroczystą mszę świętą za Ojczyznę. Po mszy uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem Renaty i Zdzisława Mikołajczyków, wystąpili z pięknym i wzruszającym montażem słowno-muzycznym. Licznie zgromadzeni mieszkańcy włączyli się do śpiewu pieśni patriotycznych. Piękne słowa o znaczeniu wolnej Ojczyzny wygłoszone podczas homilii, strofy o Ojczyźnie oraz wspólny śpiew, zapewniły wszystkim dużą dawkę wzruszeń i były wspaniałą „lekcją” patriotyzmu.