Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Warsztaty motywacyjno–literackie z Michałem Zawadką

       9 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Rychtalu odbyło się spotkanie uczniów klas starszych z Gminy Rychtal z Michałem Zawadką, który przyjechał do nas na zaproszenie Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku Pana Leszka Musiała.

Kim właściwie jest Michał Zawadka? To przede wszystkim pisarz, autor książek motywacyjnych dla dzieci i młodzieży, założyciel wydawnictwa Mind&Dream, które promuje książki z zakresu rozwoju osobistego i społecznego dzieci i młodzieży, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Czytaj więcej: Warsztaty motywacyjno–literackie z Michałem Zawadką

100 rocznica odzyskania niepodległości w Wielkim Buczku

       Sto lat temu, po 123 latach niewoli, Polska znowu pojawiła się na mapach Europy. Spełnił się sen pokoleń - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, za którą naród walczył przez pokolenia, częstokroć w tej walce poświęcał wartość najcenniejszą - swoje życie. 

Czytaj więcej: 100 rocznica odzyskania niepodległości w Wielkim Buczku

Konkurs „Papież-Patron Rodziny” rozstrzygnięty

     29.10.2015 rozstrzygnięta została kolejna już edycja konkursu papieskiego. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o życiu, działalności i osobowości Papieża Jana Pawła, a także odwołanie się do wartości i idei jakie przekazywał. Za pomocą swoich umiejętności plastycznych uczniowie przedstawili Papieża w roli Patrona naszych rodzin. Konkurs zorganizowany został przez ks. Krystiana Kowalskiego. Oto lista laureatów:

- miejsce I : Roksana Rachel (kl.VI)

- miejsce II  : Alicja Czekała (kl. II)

- miejsce III : Wiktoria Michalska (kl.VI)

                                                           Gratulujemy!

Czytaj więcej: Konkurs „Papież-Patron Rodziny” rozstrzygnięty

Witaj, majowa jutrzenko!

     W coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły wpisany jest apel z okazji świąt 1, 2 i 3 maja. Ten dzień jest wspaniałą okazją , by uzmysłowić wszystkim uczniom, jak ważne miejsce w historii naszego kraju odgrywają te dni. 1 maja- Święto Pracy oraz rocznica wejścia Polski do UE, 2 maja Dzień Flagi, 3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji.

Czytaj więcej: Witaj, majowa jutrzenko!

Odwiedziny w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy

     Dnia 27.10.2015 uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej w Wielkim Buczku odwiedzili nową siedzibę Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy. Biblioteka zachwyciła uczniów swoją przestrzenią i możliwościami, jakie stawia czytelnikom. Oprócz korzystania z bogatego księgozbioru, użytkownicy zwiedzić mogą Izbę Pamięci, w której eksponowanych jest wiele pamiątek z dziejów naszej sąsiedniej gminy, a także skorzystać z pracowni multimedialnej wyposażonej w IPady, czy stanowisk z komputerami.

Czytaj więcej: Odwiedziny w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy