Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Matematyka nie musi być nudna, czyli jak to robimy w Szkole Podstawowej w Drożkach

Znacie grę karcianą w wojnę? Tym razem zmodyfikowana stała się świetną okazją do utrwalenia działań na dodawanie i odejmowanie.

Do gry wzięte zostały karty z liczbami (bez obrazków i jokerów). Kto szybciej podał sumę obu kart ten zabierał bitkę (po wcześniejszym  sprawdzeniu przez wspólne przeliczenie oczek). Wygrywał ten kto zabrał wszystkie karty. I była również wojna! ;) W momencie gdy wspólnie wypowiedziany był  wynik przez przeciwników. Wówczas na leżącą już parę kart wykładano jeszcze jedną. Podobnie można się bawić odejmując wartości wyrzuconych kart, lub mnożąc je przez siebie.

W ten przyjemny sposób można świetnie doskonalić umiejętności liczenia, a chęć wygranej stanowi nie lada motywację do szybkiego rachowania ;)

Matematyką można się również bawić na powietrzu. Tym razem mierzyliśmy obwody drzew na naszym szkolnym podwórku. Wcale nie było to takie proste, ponieważ niektóre drzewa były tak grube, że nie starczało miary. Wówczas trzeba było pomyśleć jak sobie z tym problemem poradzić. Uczniowie klasy II stanęli na wysokości zadania :)