Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Upamiętnienie wizyty prezydenta II Rzeczypospolitej Stanisława Wojciechowskiego

9 listopada br. w Drożkach miała miejsce niezwykła uroczystość mająca na celu upamiętnienie wizyty prezydenta II Rzeczypospolitej Stanisława Wojciechowskiego. Prezydent gościł u wielkiego patrioty, człowieka czynu - ziemianina Seweryna Szulca, który znacząco przyczynił się do odzyskania przez Polskę części terenów obecnego powiatu kępińskiego.

Czytaj więcej: Upamiętnienie wizyty prezydenta II Rzeczypospolitej Stanisława Wojciechowskiego

Wyjazd dzieci do sali zabaw

We wtorek 24 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego w Drożkach wybrały się wraz z opiekunami do sali zabaw w Kępnie. Po przyjeździe do Bajlandii dzieci w czasie zabawy miały do dyspozycji konstrukcje zabawowe, zabawki, domki, tunele, bujaki, kącik maluszka, suchy basen, urządzenia interaktywne, zjeżdżalnie, ściankę wspinaczkową, trampolinę, ruchomą kładkę itp. Po dwugodzinnej zabawie dzieci pojechały również do McDonalds’a na posiłek. Przedszkolaki wróciły do Drożek zadowolone, uśmiechnięte i pełne wrażeń.

Czytaj więcej: Wyjazd dzieci do sali zabaw

Wioska Indiańska

Dnia 12 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I – III Szkoły Podstawowej w Drożkach wraz z rodzicami i opiekunami wybrały się z wizytą do Westernlandu – największej wioski indiańskiej w Europie  – znajdującej się w Józefowie koło Chocza.

Czytaj więcej: Wioska Indiańska