Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

NASI UCZNIOWIE SĄ WSPANIALI! Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt przebiegła błyskawicznie i dała niezwykłe efekty!

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariuszy pod opieką Magdaleny Tomalik zebrali przyniesione przez dzieci kilkadziesiąt kilogramów karmy, koce, poduszki a nawet zabawki dla milusińskich. W nagrodę naszych uczniów odwiedzą podopieczni schroniska wraz z opiekunami! oj, będzie się działo!

Czytaj więcej: SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU

100 LAT ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Jak podaje encyklopedia- Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. ..
W tym roku miało ono szczególny wydźwięk. minął bowiem wiek, od czasu gdy odzyskaliśmy NIEPODLEGŁOŚĆ!!!

Czytaj więcej: 100 LAT ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W RYCHTALU

Gminne  obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się w sobotę, 11 listopada 2017 r., o godz. 18.00,  Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, w kościele parafialnym w Rychtalu. Po zakończeniu nabożeństwa, w którym oprócz licznie zgromadzonej społeczności lokalnej oraz sztandarów, uczestniczyli również przedstawiciele władz gminnych  i samorządowych, odbyła się uroczysta Wieczornica patriotyczna  „O Tej co nie zginęła”, przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Rychtalu wraz z oddziałami gimnazjalnymi.

Czytaj więcej: GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W RYCHTALU