Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

WYPRAWA UCZNIÓW KLAS III-VI DO FABRYKI BOMBEK

W poniedziałek 8 grudnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na przedświąteczną wycieczkę do Fabryki Bombek w Krośnicach. Zwiedzanie „bombkarni” było bardzo ciekawe- przyglądaliśmy się pracownikom, którzy wydmuchiwali z gorącego szła prawdziwe cuda na choinki. W srebrzalni zaś mogliśmy sami spróbować, jak nasze ozdoby stają się jeszcze piękniejsze. Mieliśmy możliwość samodzielnie udekorować brokatami otrzymane od oprowadzającego bombki. Czego dowiedzieliśmy się o wytwórni?

Oto kilka faktów: 

Spółdzielnia Socjalna "Szklany Świat" Bombki z Krośnic k. Milicza (Dolina Baryczy) powstała w 2009 roku. W spółdzielni zatrudnione są wykwalifikowane osoby z wieloletnim doświadczeniem, dlatego gwarantuje to wysoką jakość i niepowtarzalne, oryginalne wzory. Szklane bombki i inne ozdoby choinkowe produkowane są przez cały rok. Z roku na rok przybywa klientów, którzy cenią sobie oryginalne wzory oraz fakt, iż ozdoby robione są tradycyjną metodą ręczną. Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom klientów, fabryka bombek wykonuje na zamówienie szklane bombki choinkowe i inne ozdoby według ich własnego projektu. W tym także, cieszące się dużym zainteresowaniem - bombki z logo firmy.

Ponieważ jest to coraz mniej spotykany zawód w Polsce i na świecie, działalność wytwórni opiera się również na edukacji, prezentacji i organizacji wycieczek do zakładu. Zwiedzający mogą zobaczyć jak taka szklana bombka powstaje. Uczestniczą w różnego rodzaju pokazach na festynach i jarmarkach, gdzie wytwórnia może zareklamować swoje wyroby. Wykonuje się  ze szkła nie tylko bombki świąteczne i ozdoby choinkowe, ale również szklane wyroby dekoracyjne wnętrz. Są to przede wszystkim ptaki, takie jak: łabędzie, żurawie, bociany oraz słynny regionalny karp milicki.

Na koniec zwiedzania uczniowie otrzymali pamiątkowe bombki i zrobili zakupy w sklepiku pełnym szklanych cudów. Wszyscy byli niezwykle zadowoleni z wycieczki. W drodze powrotnej ostrożnie wieźli do domu swoje piękne i kruche „skarby” na choinki.

Wycieczkę zorganizowała p. Iwona Gogół współpracując z p. Barbarą Ciach, Jolantą Szydlik i Magdaleną Tomalik.

                                                                                                                      M.T.