Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Pasowanie na pierwszaka

Dzień 18 października 2019 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy I. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoją wiedzę o szkole, zaśpiewali piosenkę, recytowali wiersz i odgadywali zagadki.  

Wszyscy uczniowie ślubowali uroczyście:

My, uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Ojca Konrada Stolarka w Rychtalu, uroczyście na sztandar szkoły przyrzekamy:

Będziemy dobrymi kolegami i uczniami.

Będziemy swoją postawą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Będziemy strzec  honoru i dobrego imienia naszej szkoły.

Będziemy czcić i kochać swoją Ojczyznę.

 Następnie pani Dyrektor Iwona Gogół pasowała na ucznia naszej szkoły każde dziecko za pomocą wielkiego ołówka. Uczniowie otrzymali akt pasowania na ucznia, legitymację szkolną oraz prezent – kuferek edukacyjny. Po uroczystości Rodzice uczniów klasy pierwszej zaprosili wszystkich obecnych na słodki poczęstunek.

 

 

  M. Oscenda – SP Rychtal