Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Zielona szkoła

     W dniach 15 -17 kwietnia uczniowie klas 2a, 2b i 3 naszej szkoły brały udział w zajęciach „Zielonej szkoły” w  Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie. Głaz to miejscowość położona niedaleko Wieruszowa. DWDZ położony jest na skraju sosnowego lasu. W jego pobliżu znajduje się rezerwat przyrody „Długosz królewski”.

Czytaj więcej: Zielona szkoła

Rychtalscy gimnazjaliści po raz ostatni obchodzili święto patrona szkoły.

     W związku z przemianami w Polskiej oświacie, gimnazja od przyszłego roku szkolnego przestają istnieć. I mimo tego, że klasy trzecie Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Rychtalu są już oddziałami w szkole podstawowej, to jednak zachowały prawo do ceremoniału, którego nierozerwalną częścią są obchody Święta Patrona Szkoły.  W wewnętrznej debacie środowiska gimnazjalnego uzgodniono, że w tym roku święto patrona odbędzie się w ramach projektu „Rajd rowerowy ścieżkami Karola Wojtyły”. Ścieżki, którymi wędrowali uczniowie wraz z wychowawcami naznaczone były stacjami tematycznymi powiązanymi z postacią patrona szkoły, który pozostanie na zawsze nie tylko w pamięci, ale także w sercach całego środowiska szkolnego.  Dodatkowo znane wszystkim słowa Karola Wojtyły „Bądźcie wymagający wobec otaczającego was świata,  ale przede wszystkim wymagajcie od siebie samych" wzmacniały poczucie obowiązku związanego z kultywowaniem tradycji naszych poprzedników.

Czytaj więcej: Rychtalscy gimnazjaliści po raz ostatni obchodzili święto patrona szkoły.