Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Nowy Rok Szkolny w Przedszkolu!

     Nowy rok szkolny  powitaliśmy przy pięknej, jeszcze wakacyjnej pogodzie. Do przedszkola przybyły dzieci już wcześniej uczęszczające oraz „nowe” – zapisane na obecny rok szkolny. Podczas pierwszych dni dzieci poznawały otoczenie, nawiązywały pierwsze znajomości, wspólnie bawiły się i uczestniczyły w zajęciach. Nasze przedszkolaki uczą się  samodzielności podczas wszystkich czynności w ciągu całego dnia w przedszkolu.

 

     Najtrudniej, jak to zawsze bywa jest najmłodszym przedszkolakom. Dzieci te bardzo przeżywały pierwsze poranne rozstania z rodzicami,  troszkę się smuciły i popłakiwały. Jednak obecnie czas adaptacji mija i smutne buzie to już rzadkość, a na twarzyczkach przedszkolaków  gości uśmiech i radość.

     Dzieci spędzają w przedszkolu czas, nie tylko bawiąc się z rówieśnikami. Każdego dnia oferujemy dzieciom ciekawe zajęcia i zabawy mając na uwadze ich zdrowie, bezpieczeństwo, radość oraz wszechstronny rozwój.

Do dyspozycji dzieci są cztery  kolorowe sale oraz plac zabaw.

     W obecnym  roku szkolnym do przedszkola uczęszcza 67 dzieci, które zgromadzone są w trzech  grupach wiekowych:

• „GRUPA NIEBIESKA” - to najmłodsza grupa ( 17 dzieci). Dużo czasu spędzają na wesołej  zabawie i  zajęciach. Rozwijają swoje umiejętności samoobsługowe. Codziennie poznają coś nowego, śpiewają i rysują. Bardzo chętnie spędzają czas na przedszkolnym placu zabaw. Mają też swoje obowiązki – sprzątają i układają zabawki po skończonej zabawie.

 „GRUPA ZIELONA” – to dzieci 4 – letnie ( 25 dzieci). Są to dzieci, które do przedszkole uczęszczają już drugi rok, ale również duża część dzieci rozpoczyna swoją edukację. Podczas zabaw  poznają  zasady panujące w przedszkolu oraz starają  się ich przestrzegać. Lubią wspólnie przebywać i organizować nowe, ciekawe zajęcia.  Codziennie są wdrażane do samodzielności oraz do rzetelnego wykonywania swoich obowiązków. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu.

• „GRUPA ŻÓŁTA” – to dzieci 5  – letnie ( 25 dzieci). Bardzo radośnie spotkały  się po wakacyjnej przerwie i witały nowych kolegów i koleżanki.

Są już  „starszakami” i  systematycznie przygotowują się do roli uczniów. Dzięki różnym ćwiczeniom stosowanym podczas zajęć szybciej się koncentrują, skupiają uwagę i zapamiętują nowe treści. Podczas zabaw i zajęć  ćwiczą różne umiejętności, wiele rozmawiają  o otaczającym ich świecie. Starają się przestrzegać zawieranych umów. Bardzo chętnie spędzają czas na placu zabaw.

 

W NOWYM ROKU SZKOLNYM

ŻYCZYMY WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM

SAMYCH WESOŁYCH I POGODNYCH DNI 

   ORAZ WSPANIAŁEJ ZABAWY!