Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 04.05.2015PS oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

PRÓBNA EWAKUACJA DZIECI W PRZEDSZKOLU W RYCHTALU

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 04.05.2015PS oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniu 20 kwietnia 2015 roku odbyła się próbna ewakuacja dzieci z budynku naszego przedszkola. 

     Ewakuacja została poprzedzona ZAJĘCIAMI  EDUKACYJNYMI z zakresu bezpieczeństwa  „STOP POŻAROM - bezpieczny przedszkolak”, poprowadzonymi przez Centrum Popularyzacji BHP i P.Poż z Wrocławia. Tematem zajęć edukacyjnych było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest bezpieczeństwo własne oraz innych podczas zagrożenia pożarowego.

Ewakuacja została przeprowadzona zgodnie z regulacją prawną oraz   wymaganiami instrukcji bezpieczeństwa pożarowego i miała na celu sprawdzenie poprawnego postępowania dzieci i pracowników przedszkola w razie prawdziwego zagrożenia. Po ogłoszonym alarmie (był to wielokrotnie powtarzany sygnał dźwiękowy dzwonkiem elektrycznym) przeliczone i podporządkowane poleceniom nauczycielek  dzieci w zorganizowany sposób, bez paniki kierowały się do wskazanego wyjścia ewakuacyjnego. Pan woźny odłączył dopływ prądu, a pracownice kuchni dopływ gazu.

Po ewakuacji dzieci z trzech sal zgromadziły się na ogrodzie przedszkolnym, a z sali czwartej poza terenem przedszkola od frontu budynku. Wszystkie zbiórki odbyły się w bezpiecznej odległości od miejsca zagrożenia, gdzie nauczyciele ponownie sprawdzili  obecność dzieci.

Uczestnicy ewakuacji: 66 dzieci, dyrektor, nauczyciele i pracownicy obsługowi. 

    Próbny alarm został ogłoszony o godz. 1017, a  zakończył się o godz. 1021

Dzieci wraz z nauczycielami powróciły bezpiecznie do budynku.

„Bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas najważniejsze. Zależy nam na tym, aby dzieci i pracownicy wiedzieli dokładnie, jak się zachować w przypadku pożaru. Akcja przebiegała sprawnie i bez zastrzeżeń” – podkreśla dyrektor.

 {gallery}04.05.2015PS{/gallery}