Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

DZIEŃ KREDKI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

„Kolorowe Kredki w pudełeczku noszę,

Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,

Kolorowe kredki kiedy je poproszę,

Namalują wszystko to, co chcę” 

Kredki to nierozłączny element każdego przedszkolaka. To Święto jest w szczególny sposób związane z dziećmi. Swoje pierwsze prace dzieci wykonują właśnie przy użyciu kredki. Dnia 22 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Kredki”.

Było mnóstwo zabawa utrwalających znajomość kolorów w języku angielskim. Rozwijaliśmy umiejętność tworzenia zbiorów i porównywania ich liczebności. Dzieci zastanowiły się do czego możemy wykorzystać kredki. Wysłuchały krótkiego opowiadania o „Żółtej kredce”. Wykonały również krajobraz, który wspólnie opowiadały. Nie zabrakło również wspaniałych zabaw z kolorową chustą animacyjną. Dzieci na koniec dostały odznakę. Zaśpiewały wspólnie piosenkę „Kolorowe kredki”. Myślę, że ten szary listopadowy dzień zamienił się w kolorowy krajobraz.

Imprezę poprowadziła nauczycielka Daria Maciej.