Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA

Dnia 20 listopada jak co roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Praw Dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. To ważne święto obchodzimy  razem z organizacją UNICEF. Wszystkie działania organizacji mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom! Dlatego w tym dniu wszystkie dzieci były ubrane na niebiesko.

Przedszkolaki przypomniały sobie jakie są ich prawa. Podjęcie tych działań jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane! Nie zabrakło również wesołej zabawy przy znanych dzieciom piosenkach m.in. Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. Na zakończenie odbył się wspólny marsz przedszkolaków ulicami Rychtala.

Akcję zorganizowała i przeprowadziła nauczycielka Daria Maciej.