Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

100. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU.

       Dzień 11 listopada to jedna z ważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny i szacunku do symboli narodowych. Dlatego dnia 9 listopada 2018r. w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przedszkolaki z Grupy Zielonej przygotowały montaż słowno- muzyczny, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor mgr Elżbieta Lubojańska, która powitała wszystkie dzieci, I klasy Szkoły Podstawowej w Rychtalu wraz z wychowawcami, zaproszonych gości oraz personel przedszkola.

Podczas występu dzieci dumnie recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, śpiewały piosenki i zatańczyły. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście- w ręku trzymając flagę narodową.

Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.