Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Światowy Dzień Jeża w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu Jeże swoje święto mają – dzieci o nich pamiętają! 

       10. listopada przypada Międzynarodowy Dzień Jeża – święto tych sympatycznych ssaków. Dzieci z naszego przedszkola uczciły ten dzień nieco wcześniej, bo 30. października.

Przedszkolacy uczestniczyli w spotkaniu z panem leśniczym Robertem Nawrotem, który przekazał dzieciom wiele ciekawostek z życia jeży, np. jak żyją jeże, co jest ich przysmakiem, jakie mają zwyczaje i co im zagraża ze strony człowieka. Dzieci dowiedziały się, że jeże są pożyteczne dla środowiska i znajdują się  pod ochroną.

Pan Robert opowiedział też o swojej pracy, o lesie i zamieszkujących w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolacy z  zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak chronić i dbać o przyrodę a także nauczyły się, jak należy zachowywać się w lesie. 

Oprócz spotkania z leśniczym milusińscy uczestniczyli w zabawach, tańcach i pląsach związanych z tym kolczastym zwierzątkiem. W prezencie dla jeżyków wspólnie z rodzicami wykonali prace plastyczne, a pani Wioleta i Ania przygotowały dla dzieci pyszną niespodziankę: jeże marchewkowo-ryżowe i gruszkowo-winogronowe.

Wspólne zabawy z rówieśnikami i rodzicami w tym dniu sprawiły dzieciom wiele radości.