Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

"DZIEŃ LISTONOSZA I POCZTY POLSKIEJ" W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

        24 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Listonosza i Poczty Polskiej”. Z tej okazji pracownik tutejszego Urzędu Pocztowego Pan Jacek Musiała odwiedził nas i opowiedział o swoim zawodzie. Pan Jacek wyjaśniał naszym dzieciom, jak prawidłowo zaadresować listy, przesyłki, co powinno znaleźć się na kopercie, co można kupić na poczcie, kto to jest adresat, kto to jest nadawca, czym są pocztówki, widokówki, co zrobić, aby list dotarł, co to jest skrzynka pocztowa, co można tam wrzucić.

Pokazał również naszym przedszkolakom różne druki, koperty, tablet, na którym potwierdza się odbiór paczki. Dzieci miały możliwość zobaczenia stroju listonosza : munduru, czapki, torby. Pan Jacek przekazał sporą dawkę wiedzy naszym przedszkolakom, za co bardzo mu dziękujemy. Po zakończonej pogadance dzieci otrzymały słodkie upominki od Pana Jacka i zaproszenie do Urzędu Pocztowego, z którego na pewno skorzystamy, jak tylko pogoda nam pozwoli. Na koniec spotkania  dzieci wręczyły skromny prezent z okazji ,,Dnia Listonosza i Poczty Polskiej” i wszystkie podziękowały Panu Jackowi, po czym udały się do swoich sal, w których czekały na nie pyszne soczki i słodycze. To był ciekawy dzień!