Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

REALIZACJA PROGRAMU „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY” W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

      W roku szkolnym 2017/2018 nasze przedszkole wzięło udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W ramach realizacji programu zostały przeprowadzone 4 zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

 

16 kwietnia 2018 r. realizowaliśmy pierwszy scenariusz wprowadzający dzieci w podstawowe zachowania proekologiczne, ucząc zasad pielęgnacji roślin oraz jak dbać o przyrodę. Zabawy w kalambury, tropicieli dały dzieciom możliwość wspólnej i radosnej zabawy.  Uatrakcyjnieniem zajęć było rozdanie książeczek „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

17 kwietnia realizowaliśmy kolejny scenariusz, pt. „Ruch to ważna sprawa, Kubuś dzieciom podpowiada”. Celem tych zajęć było propagowanie wartościowego spędzania czasu wolnego poprzez korzystanie z szerokiej gamy aktywności fizycznych, jak zabawa ruchowa, spacer, wybrana dyscyplina sportowa, gra zespołowa czy gimnastyka. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywają różne formy ruchowe dla ich zdrowia.

Marchewka jako przysmak nie tylko ludzi ale też wielu zwierząt stała się bohaterem trzeciego scenariusza, pt. „Dzień Marchewki”, który realizowaliśmy 19 kwietnia 2018 r. Opracowany scenariusz pozwolił dzieciom kształtować sprawność manualną oraz spostrzegawczość. Rozwijać umiejętność pracy w grupie, formułować pytania i odpowiadać na nie. Dzieci podczas zajęć miały możliwość rozpoznawania i nazywania różnych owoców i warzyw. Rozwiązywały różne zagadki i zadania mające na celu ustalić kto zabrał marchewkę Kubusiowi. Wykonały marchewkową odznakę Kubusia. Największą frajdą było jednak przygotowywanie marchewkowego posiłku. Mianowicie dzieci samodzielnie tarły i przygotowywały marchewkę. Potem nastąpiła wielka degustacja i marchewkowa uczta.

Ostatni scenariusz zrealizowany został 20 kwietnia 2018r. nosił on tytuł „Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy”. Tego dnia Kubuś wprowadził dzieci w świat recyklingu czyli ponownego wykorzystania odpadów. Dzieci poznały przykłady jak dać drugie życie przedmiotom, które wydają się już niepotrzebne, jak wygląda proces powstawania surowców i przetwarzania ich. W czasie zajęcia nauczyły się również właściwego segregowania śmieci. Ponadto wykonaliśmy z butelek po Kubusiu „butelkowe zwierzaki” i „laleczkę”.

DZIĘKUJEMY „KUBUSIOWI” ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ. 

 

PRZEDSZKOLAKI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W RYCHTALU.