Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

DZIEŃ WITAMINEK!

     18 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu został zorganizowany „DZIEŃ WITAMINEK”. Celem akcji było uświadomienie dzieciom dobroczynnego wpływu witamin dla organizmu człowieka oraz dostarczenie wychowankom sporej dawki witamin poprzez wspólną degustację owoców i warzyw.

 

Przygotowania do właściwego obchodu  „Dnia witaminek”  trwały już od kilku dni, zaangażowane były dzieci, rodzice i cały personel przedszkola. 

Wszyscy Rodzice „zaopatrzyli” swoje dzieci w  świeże warzywa i owoce potrzebne do zrealizowania zaplanowanych  tego dnia zadań oraz zadbali o kolorowe koszulki dla swoich pociech.  W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola ubrane w kolory witaminek, 

tj: dzieci z „GRUPY ZIELONEJ” w koszulkach koloru zielonego, dzieci z „GRUPY ŻÓŁTEJ” – w koszulkach koloru żółtego, dzieci z „GRUPY POMARAŃCZOWEJ” w koszulkach koloru pomarańczowego i dzieci z „GRUPY RÓŻOWEJ”  w koszulkach koloru czerwonego.

Od samego rana panie kucharki przygotowywały „witaminkowe” śniadanie. Dzieci same dobierały sobie warzywa, które ubarwiały  kanapki i zachęcały do ich spożywania. 

Od godziny 9.00 rozpoczęły się wspólne zabawy i konkursy o tematyce witaminowej. Każde dziecko z wielkim przejęciem i zaangażowaniem uczestniczyło w konkursach i zdobyło nagrodę – owocowy soczek.  

Podczas, gdy dzieci bawiły się i uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach  „przedstawicielki”  mam przygotowały dzieciom wspaniałą „degustację owoców”. Dzieci do woli degustowały się świeżymi owocami, natomiast dzieci starsze uatrakcyjniały sobie poczęstunek  przygotowywaniem „owocowych szaszłyków”. 

Kolejną „witaminową”  atrakcją była przygotowana przez mamy bardzo smaczna „witaminkowa sałatka owocowa” . Na zakończenie „witaminkowego” dnia dzieci częstowały się pysznym ciastem z galaretką – oczywiście galaretki w kolorach grup – zielone, pomarańczowe, czerwone i żółte. 

Mamy nadzieję, że akcja przyczyniła się do promocji zdrowego stylu odżywiania, a dzieci będą chętniej spożywały owoce,  surówki i warzywa.

„Dzień witaminek”  zorganizowała i prowadziła nauczycielka Małgorzata Hojeńska.

Wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w realizację przyjętych tego dnia zadań (zaopatrzenie dzieci w koszulki, owoce, warzywa i baloniki) oraz  uprzyjemnili ten dzień pysznymi ciastami, a także  mamom, które z wielkim przejęciem przygotowywały owocowe pyszności, sałatkę i zadbały o obsługę wszystkich dzieci bardzo dziękujemy!