Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Zmagania sportowe przedszkolaków z Czerwonym Kapturkiem w tle

       Zmagania sportowe przedszkolaków w Rychtalu to  stały element pracy animatorów Piotra Nasiadka i Mirosława Szydlika, którzy już po raz kolejny przygotowali dla najmłodszych gry i zabawy z Czerwonym Kapturkiem w tle. Mini igrzyska sportowe, bo o nich tu mowa, mają przede wszystkim zachęcić dzieci do radosnego uczestnictwa w zawodach sportowych opartych na zasadach wzajemnej pomocy, spontanicznej i bezpiecznej rywalizacji oraz budowania nawyków związanych z kulturą fizyczną.

Rozpoczęliśmy czytaniem bajki pt. Czerwony Kapturek, po czym grupy odpowiadały na kolejno zadawane pytania. I o dziwo, wszystkie drużyny bardzo sprawnie poradziły sobie z odpowiedzią na bardzo wnikliwe pytania. Kolejną grupą zadań były różnego rodzaju dynamiczne układanki z tysięcy różnokolorowych nakrętek. Należały do nich m.in. zbudowanie scenki odnoszącej się do bajki, układanie długiego węża oraz konkurs zbieraczy i odkrywców. Następnie dzieci z wykorzystaniem różnorodnych przyrządów doskonaliły umiejętności biegowe, skocznościowe, zręcznościowe, przyjścia pod przeszkodą i rzutne, popisując się celnością do celu stałego i ruchomego. Ostatnie zadanie polegało na tym, że każdy team musiał wymyśleć i zaprezentować wspólne dynamiczne zawołanie wskazujące na siłę i jedność zespołu.  Po sposobie kibicowania swoim, łatwo było dostrzec, że dzieci wiedzą na czym polega praca zespołowa, a wykrzykiwane imiona kolegów dawały im poczucie przynależności do drużyny. Na zakończenie sportowych emocji przedszkolaki otrzymały upominki, jako nagrodę za pełne zaangażowanie w realizacji powierzonych zadań. Sędziami igrzysk byli gimnazjaliści: Ola Kalis, Maja Kaźmierczak, Viktoria Michalska, Gabrysia Kula i Bartosz Federowicz. 

Pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji zajęły Słodkie Kotki /Dominik Wapiński, Szymon Szymański, Zosia Liebner, Kalina Maryniak, Kinia Flor, Amelka Balcerzak, Julka Matuszewska i Nadia Oszańca/. Drugą lokatę eq aequo wywalczyły Tygryski, Szybkie Traktorki i Dinozaury. 

Impreza sportowa realizowana była w ramach programu profilaktyki gminy Rychtal.