Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Zabawy z rodzicami Metodą ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

     W Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu odbyły się warsztaty pod hasłem ,,Zabawy z rodzicami Metodą ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne'' w ramach realizacji programu ,,Moje dziecko idzie do szkoły''.

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest ruch w życiu każdego człowieka. Ruch towarzyszy  nam  od narodzin, ujawniając się w różnych formach aktywności. Związany jest on z życiem codziennym, zaspokaja nasze potrzeby, pomaga wyrazić emocje. Idąc za tą myślą, 14.03.2018.r., dzieci z grupy ,,ZIELONEJ” i ich rodzice spotkali się by wspólnie pobawić się na sportowo.

Warsztaty miały charakter ćwiczeń prowadzonych metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne w trakcie których, dzieci poznały lepiej swoje otoczenie, czuły się w nim bezpiecznie i nawiązywały relacje z innymi osobami. Ćwiczenia dały dzieciom okazję do poznania własnego ciała i poczucia własnej siły. Innym walorem tej metody jest to, iż w atmosferze radosnej zabawy dzieci zaspokajają potrzeby psychiczne, emocjonalne i fizyczne. Zajęcia udowodniły, że wspólne zabawy ruchowe z rodzicami są niezwykle ważne dla dzieci – wzmacniają więzi, nabywają poczucia bezpieczeństwa oraz wywołują wiele uśmiechu, radości na ich twarzach jak i twarzach dorosłych. Dlatego gorąco zachęcam do wspólnych ćwiczeń w domu, zwłaszcza, że okres przedszkolny jest szczególnie pomyślny dla prawidłowego kształtowania się rozwoju motorycznego dziecka.

Serdeczne podziękowania składam wszystkim Rodzicom czynnie biorącym udział w zajęciach.

           Warsztaty zorganizowała i prowadziła nauczycielka Danuta Mikołajczyk.