Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM    

                 Snuj się, snuj bajeczko...

A było to tak...

czy może

Za siedmioma lasami,

za siedmioma górami...

 

    Wiemy przecież, że bajki i baśnie to wspaniałe  i wartościowe książki, które kształtują odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.

    W ramach  realizacji akcji ,,Mamo, Tato poczytaj mi bajeczkę” w grupie ,,Zielonej” odbyły się spotkania czytelnicze na których rodzice czytali dzieciom bajki, baśnie  i nie tylko.

Poprzez głośne czytanie, oglądanie ilustracji, rozmowy, rodzice zachęcali swoje pociechy do kontaktu z książką. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody bohaterów, a panująca atmosfera skupienia i ciszy oznaczała, że wybór książek i utworów był trafiony.

      Rodzice nie byli naszymi jedynymi gośćmi, ponieważ w jednym ze spotkań uczestniczył Olaf – bohater bajki ,,Kraina Lodu” a stało się to za sprawą mamy Marysi, która upiekła dla dzieci tort w kształcie bałwanka. Niespodzianka sprawiła dzieciom wiele frajdy, a i tort był bardzo pyszny.

      Serdecznie dziękuję  Rodzicom  Marysi, Zosi, Grzesia, Szymonka oraz Dominika za poświęcony czas i uczestniczenie w naszej akcji. Wszystkie spotkania przebiegały w ciepłej i miłej atmosferze. Zachęcam kolejnych rodziców.

      Mam nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek i w przyszłości stanie się to ich pasją.

 

                                                     Spotkania zorganizowała  nauczycielka Danuta Mikołajczyk.