Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

„Zdrowo i kolorowo” w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu

     Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Dnia 27.09.2018 r. dzieci z Grupy Zielonej przyniosły do przedszkola marchewki, jabłka i brzoskwinie. Z myślą o witaminkach dzieci postanowiły zrobić sok. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jego działaniem i utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa.

Czytaj więcej: „Zdrowo i kolorowo” w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu

PRZEDSZKOLAKI Z PRZEDSZKOLA W RYCHTALU SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

     W czwartek 25 września 2018 roku nasze przedszkolaki z GRUPY ŻÓŁTEJ i z GRUPY ZIELONEJ wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Zbierały śmieci  zalegające w okolicach przedszkola. Dzięki dużemu zaangażowaniu, nazbieraliśmy wiele odpadów. Tegoroczne działania pokazały po raz kolejny bezmyślność ludzi. Przecież wyrzucone plastikowe butelki, foliowe torby, czy opakowania po produktach spożywczych, stwarzają zagrożenie dla naszego środowiska. Dlatego też wszystkie przedszkolaki  z wielką energią przystąpiły do „Sprzątanie świata”.

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLAKI Z PRZEDSZKOLA W RYCHTALU SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

PRZEDSZKOLAKI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W RYCHTALU NA WYCIECZCE W „EKOZAGRODZIE”

        Dnia 12 czerwca 2018 r. została zorganizowana wycieczka do EKOZAGRODY w Staniszczach Małych koło Opola.  Tam w podziale na mniejsze grupy dzieci brały udział w różnych warsztatach. Było to między innymi: dojenie sztucznej krowy, pieczenie ekologicznych ciasteczek, malowanie kwiatka ekologicznymi farbami. Dzieci dowiedziały się również wielu interesujących rzeczy na temat pszczół oraz zobaczyły pasiekę. W przerwach między poszczególnymi zajęciami spędzały czas na placu zabaw oraz jeździły na gokartach.

Czytaj więcej: PRZEDSZKOLAKI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W RYCHTALU NA WYCIECZCE W „EKOZAGRODZIE”

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę” 

       W Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu Dzieci z grupy Pomarańczowej przystąpiły do 10 edycji programu edukacyjnego „Mamo, tato wolę wodę”.  W ramach programu dzieci brały udział w cyklu zajęć, których głównym celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwości wody, jej wpływu na życie i zdrowie człowieka oraz w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania i stylu życia.

Czytaj więcej: Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę” 

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

      Międzynarodowy   Dzień   Dziecka, to bardzo oczekiwany przez nasze przedszkolaki DZIEŃ. Jako, że  tym roku przypadł w piątek, więc wszystkie atrakcje i niespodzianki dla dzieci czekały  do poniedziałku.  4 czerwca na placu zabaw „pojawiły” się niespodzianki – dmuchane zamki  (sponsorowane przez pana Marcina Bożka). Dzieci przez cały dzień mogły do woli oddać się nieskończonej zabawie. Nad właściwym funkcjonowaniem tych atrakcji czuwał przedstawiciel Rady Rodziców – pan Łukasz Finster.

Czytaj więcej: DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU