Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

WARSZTATY PLASTYCZNE W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

      Dnia 26 listopada 2018 roku w GRUPIE ŻÓŁTEJ odbyły się warsztaty plastyczne. W ramach realizacji programu „Czyste powietrze wokół nas” Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kępnie dzieci wspólnie z rodzicami wykonały plakaty na temat szkodliwości różnego rodzaju dymów w tym szkodliwości palenia papierosów. Wszystkie wykonane prace  zostały wyeksponowane  w naszej przedszkolnej szatni. Dziękuje rodzicom za przybycie i zaangażowanie się w wykonanie plakatów.

Czytaj więcej: WARSZTATY PLASTYCZNE W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „POLSKA - MOJA OJCZYZNA”

     Przedszkole Samorządowe w Rychtalu z okazji 100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wzięło udział w OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE PLASTYCZNYM „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”. Organizatorem konkursu było Przedszkole Miejskie nr 33 w Gorzowie Wielkopolskim. Nasze przedszkole  reprezentowało 6–oro dzieci pięcioletnich, które wykorzystując swój plastyczny talent „wyczarowało” przepiękne dzieła. Dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w udział w konkursie.

Czytaj więcej: OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „POLSKA - MOJA OJCZYZNA”

100. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU.

       Dzień 11 listopada to jedna z ważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny i szacunku do symboli narodowych. Dlatego dnia 9 listopada 2018r. w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej: 100. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU.

BIAŁO - CZERWONE WARSZTATY Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWY W RYCHTALU

      Dniu 7 listopada 2018r. w Grupie Zielonej odbyły się warsztaty z rodzicami. Wydarzenie miało charakter patriotyczny i było związane ze zbliżającym się świętem – Dniem Niepodległości. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Podczas warsztatów mali artyści zaprezentowali rodzicom występ z okazji „100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Następnie razem z rodzicami wykonali kokardę narodową.

Czytaj więcej: BIAŁO - CZERWONE WARSZTATY Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWY W RYCHTALU

Światowy Dzień Jeża w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu Jeże swoje święto mają – dzieci o nich pamiętają! 

       10. listopada przypada Międzynarodowy Dzień Jeża – święto tych sympatycznych ssaków. Dzieci z naszego przedszkola uczciły ten dzień nieco wcześniej, bo 30. października.

Przedszkolacy uczestniczyli w spotkaniu z panem leśniczym Robertem Nawrotem, który przekazał dzieciom wiele ciekawostek z życia jeży, np. jak żyją jeże, co jest ich przysmakiem, jakie mają zwyczaje i co im zagraża ze strony człowieka. Dzieci dowiedziały się, że jeże są pożyteczne dla środowiska i znajdują się  pod ochroną.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Jeża w Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu Jeże swoje święto mają – dzieci o nich...