Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

     W Przedszkolu Samorządowym w Rychtalu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej. 

W ramach kształtowania  nawyków prozdrowotnych w marcu i kwietniu b.r. grupy przedszkolne odwiedziły miejscowy  gabinet stomatologiczny Pana Doktora Marka Niechciała.

Czytaj więcej: WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

ZABAWY I ĆWICZENIA RUCHOWE Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

      W piątek 1 marca 2019 roku w ramach ZAJĘĆ OTWARTYCH odbyły  zabawy ruchowe dla dzieci i rodziców w GRUPIE RÓŻOWEJ. Celem zajęć było uświadomienie rodzicom obopólnych korzyści płynących ze wspólnej zabawy ruchowej z dzieckiem, przybliżenie Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - jako jeszcze jednego sposobu stymulowania rozwoju dziecka w przedszkolu i w domu oraz pogłębianie kontaktu emocjonalnego i fizycznego z rodzicami.

Czytaj więcej: ZABAWY I ĆWICZENIA RUCHOWE Z RODZICAMI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

Popierając akcję „Cała Polska czyta dzieciom” Przedszkole Samorządowe w Rychtalu zorganizowało spotkanie "RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM”

Głośne czytanie dziecku już od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Wspólne czytanie z dzieckiem chroni przed uzależnieniem od telewizji, buduje więź między dorosłym i dzieckiem.

Czytaj więcej: Popierając akcję „Cała Polska czyta dzieciom” Przedszkole Samorządowe w Rychtalu zorganizowało...

PYSZNE I ZDROWE KANAPKI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

     Dnia 28 lutego 2019 r.  przedszkolaki z Grupy Żółtej przygotowywały pyszne i zdrowe kanapki. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność oraz dbałość o higienę. Kanapki wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. A smakowały wyśmienicie. Wszyscy zjadali swoje porcje z apetytem.

Czytaj więcej: PYSZNE I ZDROWE KANAPKI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

BAL PRZEBIERAŃCÓW W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

     Czas KARNAWAŁU, to czas zabawy, tańca i radości. Ważnym elementem tego czasu są bale. Również w naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Karnawałowy Bal Przebierańców”. W środę 6 lutego  od samego rana do przedszkola przychodziły dzieci przebrane w kolorowe stroje. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech bardzo ciekawe stroje karnawałowe.

Czytaj więcej: BAL PRZEBIERAŃCÓW W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU