Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

SPOTKANIE Z FARMACEUTKĄ W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

W poniedziałek 20 maja 2019r. naszych przedszkolaków odwiedziła farmaceutka, pani Marita Kostorz- Lubojańska. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca farmaceuty. Pani wytłumaczyła dzieciom czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreślony został fakt, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Pani farmaceutka wytłumaczyła dzieciom czym są tabletki, kapsułki, maści, żele, aerozole, syropy, krople. Następnie przedszkolaki dowiedziały się czym są zioła oraz mogły obejrzeć i powąchać niektóre z nich. Jednak największą atrakcją spotkania było własnoręczne wykonywanie przez naszych przedszkolaków maści. Dzieci z wielkim zaangażowaniem ucierały w moździerzu potrzebne składniki do wykonania maści. Kiedy krem był gotowy pani Marita przełożyła go do pudełeczka, a następnie opisała jego zawartość.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pani farmaceutki kolorowanki i cukierki. Dziękujemy pani Maricie za poświęcony czas, a przede wszystkim za wspaniałą, ciekawą lekcję dotyczącą pracy zawodowej farmaceuty.

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z FARMACEUTKĄ W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

ODWIEDZINY STRAŻAKÓW W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

Dnia 17 maja 2019 r. gościliśmy w przedszkolu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie.

W trakcie spotkania strażacy zapoznawali  dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową.  Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można i należy wzywać straż pożarną - nie tylko w celu gaszenia pożarów, ale również podczas wielu różnych, trudnych sytuacji ludzi i zwierząt, gdzie strażacy często niosą pierwszą, szybką pomoc i ratunek. Jednak największe zainteresowanie wzbudzał wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci  poznały wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. 

Czytaj więcej: ODWIEDZINY STRAŻAKÓW W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU 

W dniach 14.05 – 16.05.2019 r. zorganizowane zostały w przedszkolu DNI OTWARTE dla dzieci, które od nowego roku szkolnego 2019/2020 będą uczęszczały do naszego przedszkola. W tym czasie nasze przyszłe przedszkolaki wraz ze swoimi Rodzicami zobaczyły, jak wygląda  przedszkole: sale, szatnia, łazienki, zabawki.

Czytaj więcej: DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU 

DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU

     30 kwietnia 2019 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI. Jest to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach z ekologią w tle.

Czytaj więcej: DZIEŃ ZIEMI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W RYCHTALU