Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Ósma odsłona Narodowego Czytania w Rychtalu.

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, polegająca na publicznym, wspólnym czytaniu z mieszkańcami fragmentów poszczególnych dzieł. Wydarzenie zostało zainaugurowane w 2012 r. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała osiem lektur, które uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii.

Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu we współpracy z miejscową  Szkołą Podstawową przyłączyła się w dniu 06 września do ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie’’. Na spotkanie w bibliotece przybyli uczniowie klas V,VI,VII i VIII wraz z nauczycielami aby wysłuchać wybranych trzech nowel.                                          

Katarynkę” Bolesława Prusa dla klas piątych  czytały Panie: Katarzyna Kucharska - sekretarz Gminy w Rychtalu, Katarzyna Balcerzak-  wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Rychtalu oraz Marzena Łazarczyk – Łazaj – lekarz .

„Dym” Marii Konopnickiej uczniowie klasy szóstej poznali w interpretacji pani Sylwii Bryzy-Kubiak - pracownika Urzędu Gminy, pani Doroty Dirbach- Poprawy - kierownika GOPS w Rychtalu oraz pani Ewy Walków -  dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej                    w Rychtalu.

„Dobra pani” Elizy Orzeszkowej stała się wyzwaniem dla pani Agnieszki Sobczyk - kierownika USC w Rychtalu, pani Bożeny Wiercińskiej – nauczycielki Szkoły Podstawowej w Rychtalu i Wielkim Buczku oraz pani Patrycji Staszczyk – nauczycielki Szkoły Podstawowej w Rychtalu.  Noweli o byciu dobrym na pokaz wysłuchali uczniowie klas siódmych i ósmej.

Lektorzy zadbali o interesujące interpretacje prezentowanych tekstów a słuchacze docenili to gromkimi brawami. Po spotkaniu, każdy mógł skorzystać z ostemplowania swoich egzemplarzy książek, okolicznościową pieczęcią przysłaną z Kancelarii