Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Konkurs recytatorski

     Dnia 29 marca 2019 r. Gminna  Biblioteka Publiczna  w Rychtalu gościła  14 wspaniałych przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych w Drożkach , Wielkim Buczku i z przedszkola w Rychtalu. Po eliminacjach przedszkolnych dzieci wzięły udział w konkursie recytatorskim ,,Wesołe wierszyki Jana Brzechwy i Juliana Tuwima’’.

Pomimo tego, że od czasów, w których pisali Julian Tuwim i Jan Brzechwa upłynęło ponad pół wieku, dla wielu czytelników poezja dla dzieci wciąż zaczyna się i kończy na wierszach tych dwóch poetów. Ich sława przyćmiła dokonania wielu poprzedników i trwa dalej. ,, Skarżypytę’’, ,,Lenia’’, ,,Samochwałę’’, ,,Murzynka Bambo’’ i wiele innych wierszyków, w bibliotece recytowali : Nataniel Gaze, Aleksandra Maciej, Klaudia Kotwicka, Maja Burchot, Igor Stryczek, Nadia Kowalczyk, Piotr Szymański, Brajan Gabor, Kinga Flor, Nicole Pegza, Patryk Marczak, Dorotka Kowalczyk, Emilka Biegańska i Wojtuś Nowak. Uczestnicy konkursu wykazali się sumiennym przygotowaniem, pomysłowością i pięknymi recytacjami. Zaprezentowali niemal profesjonalne umiejętności recytatorskie, twórczą interpretację oraz zaangażowanie. Gratulujemy milusińskim odwagi i śmiałości. Wszystkie wystąpienia uczestników reprezentowały wysoki poziom i jury w składzie Elżbieta Łubieńska – Kopeć, Wanda Opac, Maciej Oscenda postanowiło nagrodzić każde dziecko wręczając dyplom, książkę z pluszakiem oraz słodycze. Dyrektor biblioteki gratuluje milusińskim odwagi i śmiałości a rodzicom i nauczycielom dziękuje za włączenie się w przygotowanie dzieci.