Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej p. h. ,,Patriotyzm w sercu dziecka’’

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu 09 listopada 2018 roku, zorganizowała Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej p. h. ,,Patriotyzm w sercu dziecka’’. 

             Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III i rozpoczął się eliminacjami klasowymi. Do finału zakwalifikowało się 17 uczniów ze szkół podstawowych w Drożkach, Wielkim Buczku i Rychtalu. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszej Ojczyzny, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań poezją patriotyczną, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci i promocja talentów.

        Mali recytatorzy w przepiękny sposób zaprezentowali wiersze takich poetów jak : Joanna Białobrzeska, Władysław Bełza, Władysław Broniewski, Czesław Janczarski, Ludwik Wiszniewski, Stanisław Kempa.

       Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Joanna Jokiel, Wanda Opac i Magdalena Tomalik. Biorąc pod uwagę : dobór repertuaru, poprawność wypowiedzi oraz ogólny wyraz artystyczny, komisja konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia :   

W kategorii – uczniowie klas I

·         miejsce I ex aequo Aurelia Kulesza i Krystian Topoła – Szk. P. w Drożkach  

·         miejsce II    Oliwier Jasiński  - Szk. P. w Wielkim Buczku

·         miejsce III    Jakub Czekaj    - Szk. P.  w Wielkim Buczku

W kategorii – uczniowie klas II              

·         miejsce I     Jakub Skiba – Sz.P. w Rychtalu

·         miejsce II    Emilia Janicka – Szk. P. w Wielkim Buczku

·         miejsce III    Martyna Hojeńska – Szk. P. w Wielkim Buczku

·         wyróżnienie     Emilia Gawrońska – Szk. P. w Drożkach 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy a laureatom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.