Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

BIBLIOTEKA POZYSKAŁA 5.980 zł NA NOWE KSIĄŻKI

      Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu rozpoczęła realizację programu ,,Zakup nowości wydawniczych do bibliotek’’. W ramach programu Biblioteki Narodowej, nasza biblioteka pozyskała środki w wysokości 5980 zł, które należy przeznaczyć na zakup nowości wydawniczych.

Termin zakończenia zadania upływa 30 listopada 2018 r. Program jest elementem polityki bibliotecznej resortu kultury w zakresie kształtowania księgozbiorów bibliotek oraz wsparcia samorządów w finansowaniu zakupów nowości dla tych instytucji. Dzięki stałemu dopływowi nowości wydawniczych i zwiększającej się ofercie placówek bibliotecznych wzrosnąć ma ich atrakcyjność dla dotychczasowych jak i nowych czytelników. Po opracowaniu zakupionych książek w programie bibliotecznym ,,SOWA’’, nowości trafiają do rąk czytelników.