Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Drugi tydzień ferii w bibliotece

 

     Podczas poniedziałkowego (19.01) spotkania w bibliotece, dzieci zmierzyły się z quizem o Polsce. Wszystkie bardzo chętnie i prawidłowo odpowiadały na zadawane pytania, które dotyczyły głównie geografii i przyrody naszej ojczyzny. Dodatkowym zadaniem było ułożenie z rozsypanki obrazkowej godła Polski. Największą wiedzą wykazał się Jakub Bizunowicz i zajął pierwsze miejsce. Spotkanie było okazją do utrwalenia i poszerzenia wiadomości o Polsce oraz zapoznania się z książkami ukazującymi piękno naszego kraju.

 

Następnego dnia uczestnicy ferii w bibliotece, oglądając teatrzyk kamishibai, wysłuchali bajki braci Grimmm pt. ,,O wilku i siedmiu koźlątkach’’. Wszystkim znana bajka była kanwą do rozmów o posłuszeństwie, bezpieczeństwie i ostrożności podczas samotnego pobytu w domu. Przekazano dzieciom kilka zasad , których należy przestrzegać podczas samotnego pobytu w domu, a mianowicie  nie wolno nikomu otwierać drzwi, odbierając telefon od nieznajomej osoby nie wolno podawać swojego imienia, w razie niebezpieczeństwa należy dzwonić pod telefony alarmowe. 

Nawet jeśli na dworze nie ma śniegu, w bibliotecznym zaciszu z łatwością można wyczarować zimowy krajobraz. W środowe (21.02) przedpołudnie dzieci tworzyły ciekawe i piękne prace plastyczne, do wykonania których potrzebowały jedynie kartki z bloku, kleju i waty. Przerywnikiem w pracy twórczej było głośne czytanie opowiadania ,,Zima w Dolinie Muminków’’ oraz słodka niespodzianka. Wszystkie prace można obejrzeć w bibliotece.