Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

W bibliotece grają w warcaby!

     Gra w warcaby jest jedną z najstarszych gier planszowych. W warcaby grano już za czasów Faraona Tet ponad 2700 lat przed naszą erą. W czasach feudalnych gra w warcaby była częścią systemu edukacyjnego rycerstwa polskiego. Również obecnie warcaby mają wielu zwolenników. To dla nich Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu 12 lutego zorganizowała ,,Zimowy Turniej Warcabowy’’. Turniej miał na celu : popularyzację gry w warcaby, kształtowanie umiejętności nawiązywania kontaktów z rówieśnikami przez zabawę, pobudzanie dzieci do zaradności i podejmowania decyzji, rozwijanie zdolności logicznego myślenia, rozwijanie umiejętności radzenia sobie z wygraną i porażką.    

                                                                               

     Wszystkie cele zostały osiągnięte a zawodnicy spisali się na medal, w związku z tym otrzymali dyplomy i nagrody.  I miejsce zajął Oliwier Gabor, II miejsce Kevin Bizunowicz a III miejsce Jakub Bizunowicz. Gratulujemy wszystkim graczom i życzymy powodzenia w doskonaleniu swoich umiejętności w grach planszowych!