Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody prosimy o zmianę ustawień przeglądarki, bądź o opuszczenie naszej witryny. Więcej w polityce prywatności

Biblioteka wypożycza czytniki e-booków

       Gminna Biblioteka Publiczna w Rychtalu, poza książką tradycyjną,  postanowiła ułatwić Czytelnikom dostęp do czytników e-booków, a tym samym do książek elektronicznych. Celem tej oferty jest przyzwyczajenie czytelników do nowej formy książki i wzbogacenie oferty czytelniczej.

 

Od stycznia tego roku czytelnicy zupełnie bezpłatnie mają do dyspozycji 2 czytniki PocketBook Touch Lux o przekątnej 6”, typie wyświetlacza i rozdzielczości umożliwiającej wygodne czytanie bez względu na warunki czy otoczenie. 

Czytniki mogą wypożyczać tylko czytelnicy pełnoletni. Urządzenie wypożyczane jest na 30 dni. Co ważne, biblioteka wypożycza puste czytniki, na które możemy wgrać dowolne e-booki i czytać do woli. Książki w formie e-booków można kupić w księgarniach internetowych, można oczywiście skorzystać    z wielu bezpłatnych baz książek w Sieci. Ich listę znajdziemy na stronie Legalnej Kultury.  Zapraszamy do skorzystania z nowej usługi rychtalskiej biblioteki.